Rola Tuska w greckich negocjacjach, woda na Plutonie. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

European CommisionJaką rolę miał Donald Tusk w negocjacjach z Grecją? Odpowiedź w TVN24 BiŚ

Jaką rolę odegrał Donald Tusk w negocjacjach z Grecją, skąd na Plutonie wzięła się woda i co w europejskiej polityce zmienia mur na granicy Węgier i Serbii? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w weekend w TVN24 Biznes i Świat. Tradycyjnie zaplanowaliśmy też emisję filmów dokumentalnych.

Już w sobotę o godzinie 10:00, razem z Marcinem Cisowskim, zapraszamy na przegląd najnowszych premier kinowych. W programie "Piąta Strona Świata" o 11:15 ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o rolę Donalda Tuska w negocjacjach nad planem pomocowym dla Grecji. W programie porozmawiamy też o rocznicy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego na Ukrainą i o porozumieniu z Iranem. Tuż po godzinie 13.00 w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się wojnie, którą ukraiński rząd prowadzi z radykałami z Prawego Sektora.

W programie "Babilon" o godz. 14.10 o losach lewicy, walce z dopalaczami i kobiecą rywalizacją o urząd premiera będą rozmawiały Aleksandra Gajewska, radna z warszawskiej PO, Joanna Schmidt z partii NowoczesnaPL, Katarzyna Olszewska, pełnomocnik wyborczy SLD oraz prof. Monika Płatek.

Co w niedzielę?

W niedziele o 10:00 wyruszymy w podróż do granic Układu Słonecznego. Zapytamy, skąd wzięła się woda na Plutonie i co z tego wynika. O 11:00 porozmawiamy o wojnie narkotykowej w Meksyku i spektakularnej ucieczce z więzienia jednego z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. W "Korespondencie" o 12:30 zapytamy naszych gości o najważniejsze wydarzenia na świecie okiem zachodnich dziennikarzy. Z kolei o 14:30 przyjrzymy się murowi, który powstaje na granicy Węgier i Serbii i zapytamy o europejska politykę imigracyjną.

Filmy dokumentalne w weekend w TVN24 Biznes i Świat

SOBOTA, 18.07 12.30 Era innowacji: Wiatr (premiera) 17.00 Podróże z Pasją: Ko Samui i Kambodża 20.00 Europa na rozdrożach NIEDZIELA, 19.07 10.30 Era innowacji: Wiatr 17.00 Ewa Ewart poleca: Marnotrawstwo żywności - plaga XXI wieku 20.00 Podróże z Pasją: Ko Samui i Kambodża 21.30 Ewa Ewart poleca: Ustawione rozgrywki 22.30 Europa na rozdrożach

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: European Commision