Wypadek Harrisona Forda i duet, który zachwycił internet. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W weekend w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić sytuację na Ukrainie, sprawdzimy stan zdrowia Harrisona Forda i opowiemy, na co milionerzy wydają pieniądze. Spróbujemy wyjaśnić także fenomen zdjęcia, na którym dzięcioł "przewozi" łasicę.

SOBOTA, 7.03

Kijów, okolice Mariupola i Ryga - oczyma naszych wysłanników. O sytuacji na Ukrainie i decyzjach tamtejszych władz będzie mówić prosto z Kijowa Marek Osiecimski.

Łukasz Gonciarski w okolicach Mariupola monitoruje kruchy rozejm. Zagląda do żołnierskich okopów, rozmawia z mieszkańcami i co jakiś czas - słyszy odległe strzały.

Będziemy też w Rydze. Stolica Łotwy gości spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej. Wśród głównych tematów - rosyjska agresja na Ukrainie.

Wypadek aktora-pilota

Po wypadku lotniczym Harrisona Forda odwiedzimy też Hollywood. Sprawdzimy, jak czuje się aktor i przekażemy inne gorące doniesienia z Hollywood.

W sobotę o 10:30 razem z Marcinem Cisowskim z Moviemag.pl sprawdzimy też, na co w ten weekend warto wybrać się do kina. Jeden z największych w historii okrętów wojennych – odnaleziony. Wrak japońskiego superpancernika „Musashi” zlokalizowała na Filipinach ekipa pod wodzą miliardera i filantropa Paula Allena. O podwodnym odkryciu opowie nurek i organizator wypraw Krzysztof Wnorowski.

Pasje bogaczy

Porozmawiamy też o pasjach bogaczy – bo często okazuje się, że gdy mają już miliony – zaczynają realizować się na innych, często zaskakujących polach. Dlaczego to robią? Zapytamy psychologa biznesu Leszka Mellibrudę. Wszystko to w sobotę o 12:10.

"Babilon"

W sobotę o godz. 14.10 program "Babilon". Gośćmi Marcina Żebrowskiego będą: Ludwika Włodek, Krystyna Kofta, Róża Thun, Krystyna Iglicka–Okólska i Wanda Nowicka.

Eksplozja na orbicie

Satelita Pentagonu eksplodował na orbicie. 20-letnie urządzenie zbierało dane meteorologiczne. Ważyło niemal tonę i miało ponad 3 i pół metra długości. Została po nim chmura niebezpiecznych szczątków na orbicie wykorzystywanej przez wiele innych satelitów. Kto odpowie za ten bałagan? I ile kosmicznych śmieci krąży nad naszymi głowami? W sobotę o 18:30 Michał Sznajder spyta o to Kingę Kolasę-Sokołowską, specjalistkę ds. prawa lotniczego i kosmicznego z Uniwersytet McGill. NIEDZIELA, 8.03

Dlaczego łasica dosiada dzięcioła? Zdjęcie brytyjskiego fotografa obiegło Internet, doczekało się przeróbek-memów i pytań z tym najważniejszym na czele: Jak to możliwe? Ptak z drapieżną łasicą na grzbiecie? W locie? Ano - możliwe. W niedzielę o 11:30 zwyczaje dzięciołów i łasic przybliży Łukasz Targowski, dyrektor zoo w Gdańsku-Oliwie, a o tym jak trudno uwiecznić na zdjęciu taki moment - opowie fotograf przyrody Łukasz Bożycki.

Największe zagadki lotnictwa

Rok po katastrofie lotu MH-370 po wraku malezyjskiego Boeinga nie ma śladu, zmniejsza się skala poszukiwań. Co zmieniło się w lotniczym świecie przez te 12 miesięcy i o największe lotnicze zagadki ostatnich lat - w niedzielę o 14:35 spytamy prezesa Stowarzyszenia Lotniczego, Grzegorza Brychczyńskiego. Antyimigranckie nastroje - sposobem na wyborczy sukces? Brytyjska partia UKIP przedstawia plan zaostrzenia przepisów. Pytanie, czy nie na próżno? Z badań Boston Consulting Group dla polskich studentów London School of Economics wynika, że prawie ośmiu na dziesięciu Polaków pracujących lub studiujących w Wielkiej Brytanii myśli o powrocie do Polski w perspektywie najbliższych kilku lat. Czy faktycznie szykuje się wielki powrót? I czemu Brytyjczycy nagle przestali lubić imigrantów? O 17:30 Michał Sznajder spyta o to Zuzannę Kraszewską z Polish Business Society działającego w London School of Economics.

Piechociński bohaterem mediów

Słowa polskiego wicepremiera - szeroko komentowane za granicą. Janusz Piechociński mówi Reuterowi o sypiącej się gospodarce Ukrainy i o setkach tysięcy uchodźców, jacy mogą wkrótce przybyć do naszego kraju. Co jeszcze Świat usłyszał z Warszawy? Jak nas widzą za granicą? O tym w niedzielę o 12:30 w programie "Korespondent". Gośćmi Marka Tejchmana będą Julia Szyndzielorz z niemieckiego die Welt, Eldoradas Butrimas z litewskiego Liteuvos Rytas oraz David McQuaid, szef warszawskiego biura "Bloomberga".

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

W ten weekend spojrzymy na nasze miasta. U progu nowej przemysłowej rewolucji, każdego tygodnia milion ludzi wybiera miejskie życie. Do 2050 roku, już 70 proc. wszystkich ludzi na Ziemi będzie mieszkać w miastach. Zmieni się nasze życie, ale także same miasta muszą się zmienić. Pomysły są gotowe już teraz. Niektóre z pogranicza utopii, inne rodem z science fiction.

W TVN24 Biznes i Świat od soboty cykl „Metropolie przyszłości”. Pokażemy pomysły, które dopiero opuściły biura projektowe a także już realizowane plany. Sprawdzimy, czy miastem da się zarządzać nie tylko inteligentnie, ale i mądrze. Wybiegniemy też w daleką przyszłość by sprawdzić, czy nowe miasta będą mogły być samowystarczalnymi, czystymi oazami.

W cyklu „Ewa Ewart poleca” - „Spór o broń w Ameryce”. Z jednej strony - rodziny ofiar strzelanin, obrońcy praw człowieka i część polityków. Z drugiej - tradycjonaliści, dla których powszechny dostęp do broni to synonim amerykańskiej wolności. A między nimi - NRA. Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie to potężna organizacja i jedna z najbardziej wpływowych grup lobbystycznych. Nie ma polityka, który nie liczyłby się z jej zdaniem. I może dlatego tak trudno Amerykanom sprawić, by broń nie trafiała w niepowołane ręce.

Lista dokumentów w TVN24 Biznes i Świat

Sobota:

08:10 Metropolie przyszłości - futurystyczne projekty, cz.1 (premiera)

09:25 Metropolie przyszłości - inteligentne miasta, cz.2 (premiera)

11:00 Metropolie przyszłości – podniebne farmy, cz.3 (premiera)

12:30 Podróże z Pasją: Australia, Queensland

16:15 Ewa Ewart poleca: Spór o broń w Ameryce (premiera)

20:30 Świat bez czterech kółek

22:15 Ewa Ewart poleca: Śladami nielegalnego złota

Niedziela:

08:15 Podróże z Pasją: Australia, Queensland

10:00 Apollo 17: Ostatni zdobywcy Księżyca

16:30 Ewa Ewart poleca: Zabójcze drony

20:00 Metropolie przyszłości - futurystyczne projekty

21:00 Metropolie przyszłości - inteligentne miasta

22:00 Metropolie przyszłości - podniebne farmy

23:00 Ewa Ewart poleca: Spór o broń w Ameryce

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat