Podbój kosmosu i nowy Bond. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24, Humanrobo/CC BY SA-3.0Michał Sznajder będzie rozmawiał m.in. o przyszłości sztucznej inteligencji

Jak będzie wyglądał nowy etap podboju kosmosu? Co przyniesie sztuczna inteligencja? Czym obecnie jest pokaz bielizny Victoria’s Secret? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy w weekendowym wydaniu TVN24 Biznes i Świat. Będziemy również analizować orędzie Władimira Putina, rozmawiać o tym, gdzie kończy się turystyka, a zaczyna głupota. Powiemy też o najnowszym filmie o "Jamesie Bondzie".

Sobota

Władimir Putin przemawia na Kremlu - i zaklina rzeczywistość. Orędzie rosyjskiego prezydenta weźmiemy pod lupę już w sobotę, po 10:30 gośćmi Michała Sznajdera będą Andrzej Jonas z Warsaw Voice i Łukasz Jasina z Kultury Liberalnej.

"Atlas Świata"

W sobotę o godz. 11.15 gośćmi Magdaleny Ogórek będą Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH, Andrzej Jonas z Warsaw Voice, Marcin Żyła z Tygodnika Powszechnego oraz Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i komentator TVN24 Biznes i Świat.

Goście będą rozmawiać m.in. na temat Donalda Tuska, który objął stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Zastanowimy się, co czeka go na tym stanowisko i co czeka Europę podczas jego kadencji. Będziemy również zastanawiać się dlaczego Rosja rezygnuje z South Streamu i co oznacza orędzie Władimira Putina.

Czarnobyl i Fukushima - nazwy straszą, ale turyści jadą. Wbrew zdrowemu rozsądkowi. Pomimo upływu lat, długotrwałe przebywanie w okolicach japońskiej, czy ukraińskiej elektrowni atomowej nadal jest zabronione. Promieniowanie nie znika, podobnie jak u niektórych - żądza przygód. Zastanowimy się więc, gdzie kończy się turystyka, a zaczyna głupota? W sobotę w samo południe porozmawiają o tym Aleksandra Jędrusińska, pilotka wycieczek do "czarnobylskiej Zony" oraz podróżnik Tomasz Michniewicz.

Podbój kosmosu

Orionem na Marsa. NASA wystrzeliła największą rakietę od czasów programu Apollo. Jak będzie wyglądał nowy etap podboju kosmosu? W sobotę po 13:20 opowiedzą o tym Karol Wójcicki z planetarium Niebo Kopernika oraz Kinga Kolasa-Sokołowska, specjalistka do spraw prawa kosmicznego. Stephen Hawking przestrzega przed rozwojem sztucznej inteligencji. Według wybitnego fizyka, może ona doprowadzić do zagłady gatunku ludzkiego. Czy rzeczywiście mamy powody, aby się jej obawiać? Co przyniesie sztuczna inteligencja? Czy już teraz mamy do czynienia z jej namiastką? W sobotę po 17:00 Michał Sznajder porozmawia o tym z prof. Ryszardem Tadeusiewiczem, cybernetykiem z AGH. Targowisko próżności, kult ciała, a może tylko pokaz mody i okazja do charytatywnej zbiórki? Nieważne, jak opisywana, prezentacja bielizny Victoria’s Secret raz w roku przyciąga uwagę nie tylko znawców mody. Czy tylko dzięki gwiazdozbiorowi modelek? W sobotę o 18:00 opowie o tym stylistka Wiganna Papina.

Co w niedzielę?

W niedzielę o 10:40. Gościem Michała Sznajdera będzie Kamil Śmiałkowski z portalu Hatak.pl - znawca książek i filmów o Jamesie Bondzie i autor jedynego w Polsce leksykonu poświęconego agentowi 007. "Spectre", czyli "Widmo" - to tytuł nowego filmu o Jamesie Bondzie. Znamy też obsadę 24 części przygód tajnego agenta Jej Królewskiej Mości. Zdjęcia ruszają w przyszłym tygodniu. Na ile filmy oddają rzeczywistość, albo chociaż ducha czasów, w jakich powstają? Młode kobiety w Indiach obroniły się przed potencjalnymi gwałcicielami. Zaczepiane i obmacywane w autobusie, siostry liczyły na pomoc współpasażerów - bez skutku. Obroniły się więc same. W tym przypadku napastników udało się złapać i ukarać, ale gwałty to w Indiach plaga, z którą trudno walczyć. W niedzielę o 18:00 opowiedzą o tym indolożka i ekspertka Amnesty International Weronika Rokicka oraz zafascynowana Indiami Anna Kalata.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, Humanrobo/CC BY SA-3.0