Z kraju

Jedziesz na wakacje? Uważaj, zrobiło się gęsto od remontów dróg

Z kraju

ShutterstockWakacyjne remonty dróg wiążą się z częstymi postojami

Wyjeżdżający na urlop w Polsce, jak co roku muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Wakacje to czas remontów i przebudowy wielu odcinków, co może znacznie wydłużyć czas podróży. Sprawdziliśmy, na których trasach prowadzących do kurortów możemy trafić na korki.

Niezależnie od tego, czy urlop spędzisz nad morzem, czy w górach, podróżując samochodem, trzeba liczyć się z wakacyjnymi przebudowami dróg.

Niemal w całej Polsce planowane są remonty które mogą wydłużyć czas spędzony w aucie. Sprawdziliśmy, które odcinki dróg lepiej omijać.

Mapa utrudnień drogowych w Polsce

Obecnie kierowcy narzekają na remont autostrady A4 w województwach opolskim i dolnośląskim (pkt 5,6). Przebudowy potrwają do końca czerwca - na czas wakacji mają zostać wstrzymane. Jednak nie oznacza to braku utrudnień i wyłączenia niektórych odcinków oraz kierowania aut na tymczasowe objazdy.

Dłużej nad wodę

Jednym z najważniejszych remontów tego lata będzie przebudowa odcinków drogi S7, łączącej północną i południową Polskę. Ci, którzy zaplanowali sobie urlop zarówno nad morzem postoją dłużej na odcinku Żuławy - Elbląg (pkt 13) w okolicach Gdańska. Wakacje na plaży mogą być poprzedzone korkami w województwie zachodniopomorskim. Remonty planowane są na drogach krajowych, na odcinku Gwda Mała-Drzonowo (DK 20), Wałcz-Ostrowiec (DK 22) oraz na DK 31 w Gryfinie. Trwa również budowa obwodnicy Koszalina i Wałcza, więc tu trzeba liczyć się z wydłużonym czasem podróży. Korki nie ominą również żeglarzy, jadących na Mazury. Na odcinku drogi S7, między Miłomłynem a Olsztynkiem (pkt 14) oraz Olsztynkiem a Olsztynem (pkt 16) planowane są przebudowy. Podróżujący z Polski centralnej na Podlasie postoją w wyznaczonych odcinkach trasy S8 między Wyszkowem a Jeżewem (pkt 17,18,19).

Postoją miłośnicy gór

Jadący w góry spędzą więcej czasu w okolicach Radomia (pkt 11). Ponadto, utrudnienia wystąpią w Chęcinach w województwie świętokrzyskim (pkt 12) między Nidzicą a Napierkami (pkt 15). Na wielu odcinkach będzie remontowana droga ekspresowa S3 w zachodniej Polce. Ci, którzy wybrali Sudety, muszą wydłużyć planowany czas podróży o korki w okolicach Nowej Soli (pkt 9,10). Utrudnienia wystąpią też przy obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (pkt 7) i Międzyrzeca (pkt 8). Podobnie będzie na trasie S5, między Korzeńskiem a Wrocławiem (pkt 20) i w okolicach Gniezna (pkt 21). Udający się na wakacje w Tatrach przejadą przez województwo opolskie bez większych utrudnień. Wyjątki będą stanowić remonty mostów w Gotartowie (DK 11) i Książkowicach (DK39). Ci, którzy wybrali spędzenie wolnego czasu na skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, muszą liczyć się z utrudnieniami podczas podróży na DK 74. Budowa obwodnic Wielunia i Bełchatowa wydłuży czas przejazdy przez Piotrków Trybunalski.

Uważaj na południu

Podróżujący do Czech muszą liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu przez niektóre przejścia graniczne, położone na drogach krajowych. Jest to związane z planowanym remontem dróg u naszych południowych sąsiadów. Dłuższy czas przejazdu przewiduje się w Jakuszycach (pkt 1), Lubawce (pkt 2), Mieroszówie (pkt 3) i Boboszówie (pkt 4). Kierowcy powinni również pamiętać o utrudnieniach w okolicach Krakowa w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Zobacz: rewolucja na polskich drogach

Autor: Paulina Błaziak / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości