Ponad tysiąc obiektów bezpiecznych higienicznie. Na interaktywnej mapie sprawdzisz, które mają certyfikat

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Drogie wakacje nad Bałtykiem
Drogie wakacje nad BałtykiemTVN24
wideo 2/4
TVN24Drogie wakacje nad Bałtykiem

Ponad tysiąc miejsc noclegowych w całej Polsce może posługiwać się certyfikatem "Obiekt Bezpieczny Higienicznie" - przekazał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Dodał, że miejsca te już są promowane w kraju, a za granicą będą za tydzień.

Jak wyjaśnił, to obiekty, które deklarują, że świadczą usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

- Zachęcam wszystkich turystów do zapoznania się z informacjami z zakładki "Bezpieczne podróże" na stronie odpoczywajwpolsce.pl. Znajduje się tam także interaktywna mapa, dzięki której można sprawdzić, które obiekty z danego województwa dołączyły do projektu - wskazał szef Organizacji.

Dodał, że POT rozpoczęła kampanię promującą te obiekty w ogólnopolskich portalach internetowych. - W przyszłym tygodniu będziemy je promować także na rynkach zagranicznych - poinformował Andrzejczyk.

Autocertyfikacja przygotowywana przez POT jest, jak wskazano we wcześniejszych komunikatach, bezpłatna i dobrowolna. Do Polskiej Organizacji Turystycznej może się zgłosić właściciel każdego obiektu noclegowego działającego legalnie, który po zaakceptowaniu regulaminu i zadeklarowaniu spełnienia warunków będzie mógł przystąpić do programu "Obiekt Bezpieczny Higienicznie".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Gdzie na urlop?

Z opublikowanego w czerwcu badania na zlecenie POT wynika, że 87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju. "To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji" - oceniono. Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

Miesiąc temu portal Noclegowo.pl napisał w raporcie przygotowanym dla TVN24, że w tym roku wzrosła popularność Bieszczad (+900 proc.), Kaszub (+850 proc.), Mazur (+350 proc.) oraz Beskidów (+200 proc.). Jednocześnie niesłabnącym zainteresowania cieszą się najbardziej znane kurorty jak Łeba, Międzyzdroje, Świnoujście i Karpacz.

Organizacja przypomniała, że w ramach wspierania krajowej turystyki, wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi uruchomiła kampanię "Odpoczywaj w Polsce", której celem jest - jak wyjaśniono - zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. POT ma swoje przedstawicielstwa w 14 krajach świata (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, USA, Rosja, Szwecja, Chiny, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina) - czytamy na stronie organizacji.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości