TVN24 Biznes | Z kraju

Niemieccy wczasowicze szansą dla polskiej turystyki

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Szumowski: o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć
Szumowski: o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomniećRMF FM
wideo 2/4
RMF FMSzumowski: o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć

Nasz kraj jest nad Renem przedstawiany jako bezpieczne miejsce na spędzenie tegorocznych wakacji. Czy ta szansa nie zostanie zmarnowana? - zastanawia się w piątek "Rzeczpospolita".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak podaje dziennik, w opinii unijnych ekspertów, Polska - obok Francji, Austrii i Holandii - będzie krajem, który "w tym roku powinien zyskać na popularności wśród turystów z zagranicy".'

"Zdaniem niemieckiego wiceministra gospodarki Thomasa Bareissa, Polska sprawnie poradziła sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa. Można też do nas z łatwością dojechać autem, unikając środków masowego transportu" - informuje "Rz".

Według gazety, aby nie zmarnować szansy na wyjście z kryzysu, firmy turystyczne postulują lepszą politykę informacyjną polskich władz. - Ci turyści zagraniczni, którzy braliby Polskę pod uwagę jako wakacyjny kierunek, dziś mają znacznie więcej precyzyjnych informacji, jak mogą spędzić urlop u swoich sąsiadów – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Mateusz Jarzębowicz, dyrektor ds. produktu w firmie Travelplanet.

Paszport COVID-19

Dziennik informuje również, że w Brukseli pojawiły się pomysły, aby każdy obywatel Unii Europejskiej, który chce wyjechać na wakacje do innego kraju UE, zapewnił sobie "paszport Covid-19, który wyjeżdżający otrzymywaliby w swoich krajach - po uzyskaniu zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia przed wyjazdem".

"Na razie Litwa, Łotwa i Estonia, nie czekając na unijne rekomendacje Brukseli, dotyczące otwarcia granic, stworzyły 'bałtycką bańkę', w której mieszkańcy tych trzech krajów mogą się bez problemu przemieszczać. Kiedy przyjdzie sygnał otwarcia granic – wszystkie trzy kraje mają zamiar otworzyć się jednocześnie.

Chorwaci chcą zacząć od dopuszczenia turystów zagranicznych do regionów oddalonych od dużych miast. Ale razem z Czechami i Słowakami mają również pomysł, żeby stworzyć 'bezpieczny korytarz' nad Morze Adriatyckie. Cypr zacznie przyjmować turystów od lipca – i to tylko z tych krajów, gdzie epidemia koronawirusa została zduszona. Podobnie chcą zrobić Grecy - pisze "Rz".

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości