Najpopularniejsze wakacyjne kierunki Polaków. Dominował jeden kraj

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Wakacje w dobie pandemii. "Grecja zdecydowanie jest na pierwszym miejscu"
Wakacje w dobie pandemii. "Grecja zdecydowanie jest na pierwszym miejscu"TVN24
wideo 2/6
TVN24Wakacje w dobie pandemii. "Grecja zdecydowanie jest na pierwszym miejscu"

Grecja była najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów polskich turystów w tegoroczne wakacje - wynika z podsumowania portalu Wakacje.pl. Na wybór tego kraju w sierpniu zdecydowało się 40 procent klientów portalu.

Wysoki udział Grecji w "wakacyjnym torcie" nie dziwi, ponieważ to od lat jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków.

- Jest tak głównie ze względu na gwarancję pięknej pogody, mnogość wysp i kurortów, gościnność mieszkańców, a w tym roku również z uwagi na dostępność i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii - wyjaśnia portal.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Grecji jest znacznie niższa niż w innych krajach Europy. Łączna liczba zakażeń w tym kraju to 12 452. Od czasu wykrycia pierwszego w kraju przypadku COVID-19 pod koniec lutego zmarło na tę chorobę 297 osób.

Polacy przylatujący do Grecji mogą podróżować bez konieczności odbywania kwarantanny.

Pozostałe miejsca

Drugie miejsce w wyjazdowym rankingu wakacyjnym zajęła Turcja. Na wakacje w tym kraju w sierpniu zdecydowało się 18 proc. klientów biur podróży. Trzecie miejsce w sierpniu zajęła Bułgaria.

W lipcu pierwsza była również Grecja, na drugim miejscu była Bułgaria, a na trzecim - Hiszpania.

Jak podano w komunikacie, na zagraniczne wakacje najczęściej wybieramy się samolotem i ten trend utrzymał się również w sierpniu.

Jak wynika z danych portalu Wakacje.pl, który porównuje oferty wycieczek ponad 100 biur podróży, na taką formę transportu zdecydowało się 94 proc. Polaków. To wzrost o 5 pkt. proc. w porównaniu do lipca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości