Bon turystyczny na wakacje w kraju. "Chodzi o wsparcie bazy noclegowej i biur"

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Turyści nad morzem
Turyści nad morzemTVN24
wideo 2/5
TVN24Turyści nad morzem

Tegoroczne wakacje będziemy głównie spędzać w kraju i do tego też zachęcamy. Turystyka krajowa może przeżywać swój rozkwit - powiedział w sobotę wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Uroczystość otwarcia letniego sezonu turystycznego w Małopolsce, na której wypowiadał się wiceminister rozwoju, została zorganizowana na Łapsowej Polanie w Gorcach.

Gut-Mostowy podkreślił, że rząd pracuje nad wdrożeniem bonu turystycznego, który będzie opiewał na kwotę 1000 zł. Wyjaśnił, że bon turystyczny ma być przeznaczony na wsparcie turystyki krajowej.

- Głównie chodzi o wsparcie bazy noclegowej i biur turystycznych. Chcemy, aby to rozwiązanie było uruchomione na wiele lat. Polski rynek turystyczny charakteryzuje się dużym udziałem turysty krajowego, bo około 60 do 70 procent przychodów turystyki pochodzi u nas od turystów właśnie krajowych i dlatego tak ważne jest stymulowanie tej turystyki - mówił wiceminister.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Co z granicami?

Powiedział on także, że rząd chce otworzyć granice z krajami sąsiednimi. W pierwszej kolejności z krajami bałtyckimi, a następnie z krajami Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czechami, Słowacją i Węgrami oraz Niemcami.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Mariusz Urynowicz zaznaczył, że będzie to sezon turystyczny inny niż poprzednie.

- Mam nadzieję, że będzie to sezon, w którym będziemy mieli okazję poznać najbliższe nam okolice. Małopolska jest piękna i nie brakuje tu atrakcji i dzisiaj w ramach wielu akcji organizowanych między innymi z Małopolską Organizacją Turystyczną, zachęcamy, aby zwiedzać Małopolskę, aby przyjechali tu turyści z innych regionów Polski. Chcemy zasilać małopolską turystykę i przede wszystkim pozwolić się jej odbudować - mówił Urynowicz.

Podkreślił on, że Małopolska jest świetnie przygotowana, jeżeli chodzi o infrastrukturę turystyczną, bo przez wiele lat, między innymi ze środków unijnych, powstawały tu bardzo nowoczesne obiekty turystyczne. Dodał, że w Małopolsce jest największą liczbę tras rowerowych w skali Polski.

- Małopolska jest jedynym województwem, który w ramach działań antykryzysowych wprowadziła bezzwrotną pomoc dla przedsiębiorców i korzysta z niego w dużej mierze branża turystyczna. Przygotowujemy także bon turystyczny, który ma być wykorzystywany na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży - mówił wicemarszałek.

Urynowicz dodał także, że przygotowywana jest kampania promocyjna małopolskiej turystyki.

Nowe zasady funkcjonowania hoteliTVN24

Autor:kris

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości