Z kraju

W zagranicznej spółce Polakowi pracuje się lepiej

Z kraju

Deutsche BankPolacy zatrudnieni w spółkach z zagranicznym kapitałem najczęściej oceniają swoją firmę jako wspaniałe miejsce pracy

Polacy zatrudnieni w spółkach z zagranicznym kapitałem najczęściej oceniają swoją firmę jako wspaniałe miejsce pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Tak wynika z najnowszych danych Instytutu Great Place to Work, który zbadał opinie ponad 1000 Polaków.

Co z polskimi firmami?

Odsetek osób wysoko oceniających swojego pracodawcę utrzymuje się na podobnym poziomie od 6 lat, podobnie jak przewaga firm prywatnych, a zwłaszcza tych z zagranicznym kapitałem. I to właśnie tam pracownicy uważają swoją firmę za wspaniałe miejsce pracy: w zagranicznych spółkach deklaruje to 47 proc. zatrudnionych, podczas gdy w krajowych 43 proc. Zaś tylko 39 proc. pracowników spółek Skarbu Państwa i administracji państwowej twierdzi, że ma wspaniałe miejsce pracy. I zalewie co trzeci uważa, że jego firma jest zarządzana w sposób etyczny i uczciwy oraz ocenia, iż kierownictwo widzi w nim także człowieka. Z kolei najwyższe oceny za etykę dostały spółki zagraniczne – 56 proc. pracowników wskazuje, że kierownictwo uczciwie zarządza firmą. Ale to zatrudnieni w polskich firmach częściej twierdzą, że szefowie widzą w nich także ludzi (48 proc.); częściej też czują się pełnoprawnymi członkami zespołu niezależnie od stanowiska.

Gdzie szukać pracy w 2015 roku?
Gdzie szukać pracy w 2015 roku?TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Deutsche Bank

Pozostałe wiadomości