W weekend przerwy w działaniu banków internetowych. Sprawdź, gdzie napotkasz utrudnienia

Z kraju

shutterstock.comSzykują się spore utrudnienia dla korzystających z banków internetowych

Szykują się spore utrudnienia dla korzystających z banków internetowych. W najbliższy weekend wiele z nich zaplanowało bowiem przerwy techniczne związane z zmianą czasu oraz pracami modernizacyjnymi.

W zdecydowanie najdłuższą cierpliwość będą musieli uzbroić się klienci Alior Banku i Meritum Banku, dla których utrudnienia potrwają cały weekend.

Alior Bank

Jak czytamy na stronie, od 24 do 26 października br. planowane jest zakończenie operacyjnego połączenia Meritum Banku i Alior Banku. Wiąże się to z koniecznością wyłączenia w tym okresie systemów informatycznych oraz z ograniczeniem dostępu do produktów i usług dla Klientów Alior Banku.

Od 24 października br. (godz. 00.00) niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej. Klienci nie będą mogli realizować przelewów, płatności internetowych oraz płatności BLIKIEM, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej. Niedostępne będą również usługi Kantoru Walutowego Online oraz Biura Maklerskiego. Bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w Internecie i sklepach tradycyjnych.

Przywrócenie dostępu do systemów Alior Banku zaplanowane jest na poniedziałek 26 października br. na godz. 6.00.

Meritum Bank

W przypadku Klientów Meritum Banku przerwa w dostępie do usług bankowych rozpoczęła się w piątek o godz. 15.00 i potrwa do poniedziałku 26 października br. do godz. 6.00. Po operacyjnym połączeniu banków Klienci Meritum Banku będą mogli korzystać z systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku oraz uzyskają możliwość obsługi w połączonej sieci oddziałów i placówek partnerskich.

T-Mobile

Utrudnienia pojawią się także dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe. Od soboty od godz. 00:00 do 26.10 (poniedziałek) godz. 06:00 System Bankowości Internetowej i Mobilnej będzie niedostępny ze względu na prowadzone prace serwisowe.

mBank

Z powodu zmiany czasu w najbliższy weekend utrudnienia czekają klientów mBanku. Jak czytamy na stronie banku, z tej okazji bank będzie dostosowywał system do czasu zimowego. W związku z tym w godzinach 2.00 (czasu letniego) – 4.00 (czasu zimowego) nastąpi przerwa w dostępie do serwisu bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku.

W tym czasie mLinia będzie działać w trybie informacyjnym. W godzinach 2.30-3.30 nowego czasu (łącznie 2h) nie będzie można dokonywać transakcji kartami płatniczymi mBanku, dotyczy to zarówno klientów detalicznych, jak i korporacyjnych.

BZ WBK

Kolejny bankiem, którego usługi będą niedostępne jest BZ WBK. W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 00.30-03.30 zablokowany będzie system BZWBK24 oraz iBiznes24 i transakcje Przelew24.

Deutsche Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi, systemy db easyNET oraz db powerNET będą niedostępne w w sobotę od godz. 00.00 do godz. 16.00. Jednocześnie zakres działań Teleserwisu będzie ograniczony do zastrzegania kart płatniczych.

ING Bank Śląski

W najbliższy weekend także ING Bank Śląski planuje przerwę technologiczną ze względu na zmianę czasu. Spowoduje to niedostępność wybranych usług w nocy z soboty na niedzielę 24/25 października w godzinach 00:00 (czasu letniego)-05:00 (czasu zimowego):

Niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty banku, niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów detalicznych ING Bank OnLine i jego wersja mobilna, niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING BusinessOnLine i jego wersja mobilna oraz system INGCardsOnLine, mogą wystąpić utrudnienia w realizacji transakcji kartami płatniczymi do rachunku, kredytowymi i obciążeniowymi, nie będzie możliwości realizowania transakcji kartami przedpłaconymi, niedostępne będą płatności NFC oraz BLIK, niedostępny będzie system rozliczeń płatności natychmiastowych Ekspress Elixir, nie będzie możliwości dokonania spłaty karty kredytowej oraz realizacji przelewów z kart kredytowych - czytamy na stronie banku.

Ponadto w sobotę 24.10.2015 o godzinie 15:00 zostanie wyłączona możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com