Gdzie jeździli Polacy koleją? Najpopularniejsze wakacyjne trasy

Z kraju

Wakacje all inclusive. Sprawdź, ceny tygodniowego pobytu w ciepłych krajachTVN24 BiS
wideo 2/5

W wakacje Polacy najczęściej podróżowali pomiędzy Krakowem a Warszawą – wynika z danych PKP Intercity. Drugą najpopularniejszą trasą, była ta pomiędzy Trójmiastem a Warszawą.

W minione wakacje z usług PKP Intercity skorzystało 13,5 mln podróżnych. Najchętniej podróżowano między Warszawą a Krakowem – trasę wybrało 690 tysięcy osób. Zbliżona liczba podróżnych poruszała się pomiędzy Trójmiastem a Warszawą – ponad 600 tys. osób. Często wybieranymi pociągami dalekobieżnymi, łączącymi stolice regionów, były składy na liniach Kraków-Trójmiasto, Poznań-Wrocław i Poznań-Trójmiasto.

Przewoźnik poinformował, że w minione wakacje z usług PKP Intercity skorzystało aż 13,5 mln podróżnych, czyli o milion więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Był to najlepszy sezon letni przewoźnika od ośmiu lat.

Jak podało PKP Intercity, w miesiącach wakacyjnych wykupiono niemal 76 tys. biletów, które umożliwiły przejazd z rowerem. W stosunku do roku 2017 to wzrost o 7 proc., zaś porównując tę liczbę z rokiem 2015 widać t aż 60-procentowy wzrost.

Autor: mp / Źródło: PKP intecity, informacje prasowe, Polska Izba Turystyki

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity