Wysyp nowych lotów z Warszawy. Od Chorwacji po USA

Z kraju

ShutterstockW sezonie letnim i zimowym 11 nowych tras z Lotniska Chopina

W tym roku z warszawskiego Lotniska Chopina przewoźnicy zaoferują pasażerom 11 nowych tras, w tym do Los Angeles, Astany w Kazachstanie i Podgoricy w Czarnogórze - poinformowało lotnisko.

Największy port w Polsce szacuje, że w tym roku obsłuży 14 mln pasażerów. W tym roku na ponad 70 trasach będzie operować też co najmniej 15 przewoźników czarterowych.

Nowe trasy z Warszawy

W ubiegłym roku z warszawskiego lotniska samoloty miały 114 regularnych połączeń. W tym roku zostanie uruchomionych 11 nowych tras w ruchu regularnym. Najwięcej z nich - sześć połączeń - będzie należało do PLL LOT.

Polski przewoźnik pod koniec lutego zaczął latać z Warszawy na centralne lotnisko Kijów-Żuliany na Ukrainie. W kwietniu linia uruchomi dwa połączenia za Atlantyk - 3 kwietnia zainauguruje rejsy do Los Angeles, a 28 lutego loty do Newark w USA. LOT zacznie latać do Astany w Kazachstanie 8 maja) do Podgoricy w Czarnogórze 13 maja i do Puli w Chorwacji 14 maja. Te dwa ostatnie połączenia będą wykonywane tylko w sezonie letnim. LOT od marca przejął połączenia na trasie Warszawa-Zielona Góra. Poprzednio trasę tę obsługiwała firma Sprint Air. Pozostałych pięć nowych połączeń uruchomi węgierski Wizz Air. Z Warszawy linia poleci do Billund w Danii 27 marca i do Santander w Hiszpanii 31 marca. 30 czerwcu rozpocznie rejsy do Bratysławy i do Lyonu we Francji, a następnie 2 lipca do Lamezia Terme we Włoszech.

Nawet 14 milionów pasażerów

Na niektórych połączeniach przewoźnicy zwiększą liczbę oferowanych rejsów. I tak Ryanair zacznie częściej latać z Warszawy do Szczecina, a Wizz Air do Bukaresztu, Wilna, Kijowa-Żuliany i Nicei. Szacuje się, że w 2017 r. Lotnisko Chopina obsłuży nawet 14 milionów pasażerów, co będzie kolejnym rekordem w historii największego portu lotniczego w Polsce. W ubiegłym roku port obsłużył 12,8 mln pasażerów. Warszawski port obsługuje ok. 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. Oprócz naszego przewoźnika latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates.

Zobacz: Kaczyński chce dużego lotniska zapewniającego "połączenia z całym światem" (Wideo z 17.02.2017)

Kaczyński chce dużego lotniska zapewniającego "połączenia z całym światem"TVN24 BiS

Autor: ag/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock