W poniedziałek rozdanie "biznesowych Oscarów". "To święto przedsiębiorczości"

Z kraju

Olechowski o gali siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady BiznesuTVN24 BiS
wideo 2/2

Już w najbliższy poniedziałek poznamy zwycięzców siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. W gronie finalistów "biznesowych Oscarów" znalazło się siedem osób. - Dyskusja, jak co roku, była burzliwa - zdradził w programie "Bilans" w TVN24 BiS Jacek Olechowski, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

- To jest naprawdę bardzo ważne wydarzenie, to święto przedsiębiorczości i dzień, kiedy doceniamy ludzi, którzy swoją kreatywnością, swoim talentem nie tylko zbudowali wspaniałe firmy, ale zmieniają Polskę - dodał.

Nominowani do nagrody

Finaliści nominowani w siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu:

Do nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Kulczyka w kategorii "Sukces", za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek, zostali nominowani:

- Przemysław Gacek – założyciel, pomysłodawca i prezes Grupy Pracuj.

- Zbigniew Grycan – założyciel i prezes Lodziarni Firmowych Grycan.

- Zenon Ziaja – założyciel i prezes Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków. O nagrodę PRB imienia Andrzeja Czerneckiego w kategorii Działalność społeczna - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym powalczą: - Paweł Cywiński - Fundacja Chlebem i Solą, uchodzcy.info. Ruch społeczny powstały w 2012 roku z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców nie tylko trafiających do Polski, ale i całej Europy.

- Andrzej Guła - Polski Alarm Smogowy. Pomysłodawca i założyciel pierwszej i najbardziej liczącej się inicjatywy zajmującej się przeciwdziałaniem problemowi smogu w Polsce.

- Weronika Paszewska – Akcja Demokracja. Fundatorka i dyrektor zarządzająca ruchem ludzi zaangażowanych w działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.

- Bartosz Pilitowski - Fundacja Court Watch Polska. Założyciel i lider organizacji wspierającej pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, poprzez prowadzenie Obywatelskiego Monitoringu Sądów oraz budowanie Centrów Sprawiedliwości Naprawczej.

Ponadto Kapituła Nagrody wskaże laureata Nagrody Specjalnej Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. W skład Kapituły wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody.

Uroczysta Gala, podczas której poznamy zdobywców "biznesowych Oscarów" odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 21 maja 2018 roku. Gala transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: