300 plus. Już milion chętnych

Z kraju

Wiceminister Szwed o programie "Dobry start"tvn24
wideo 2/3

W niedzielę został złożony milionowy wniosek online w ramach programu "Dobry start" - poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

- Od 1 lipca br. do niedzieli za pośrednictwem internetu złożono milion wniosków o wypłatę świadczeń z programu "Dobry start", który ma pomoc polskim rodzinom - powiedziała rzeczniczka rządu.

Jakie świadczenie?

Kopcińska przypomniała, że w ramach programu wypłacane jest jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka bez względu na dochód w rodzinie. Wyprawkę otrzyma rodzic na każde dziecko do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24 roku życia. Wsparcie to - jak wskazała rzeczniczka rządu - ma otrzymać 4,6 mln uczniów. - Zgodnie z obietnicą realizujemy bardzo dobry i potrzebny program premiera Mateusza Morawieckiego, w ramach naszej polityki prorodzinnej - dodała Kopcińska. Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjna, papierową. W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu