TVN24 Biznes | Z kraju

Volkswagen Financial Services ponownie wspiera strażaków

TVN24 Biznes | Z kraju

mat. prasowe

Rozkwita współpraca Volkswagen Financial Services i Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach kontynuacji wsparcia VWFS przekazał kolejnym OSP do bezpłatnego użytku 20 samochodów.

Artykuł sponsorowany

W czerwcu ubiegłego roku w ramach walki z pandemią COVID-19 Volkswagen Financial Services bezpłatnie udostępnił Ochotniczym Strażom Pożarnym z całej Polski 30 samochodów Volkswagen Transporter. Był to pierwszy etap wsparcia dla strażaków ochotników. Tymi samochodami strażacy ochotnicy pokonali łącznie prawie 250 tys. km i uczestniczyli w 3,5 tys. akcji.

Samochody do zadań specjalnych

Niektóre na długo zapiszą się w pamięci. – W pierwszych miesiącach pandemii zgłosił się do nas starszy mężczyzna. Z jego opisu wynikało, że ma złamaną nogę w stawie biodrowym. Skarżył się na duży ból, a niestety nie było dostępnej karetki. Czas oczekiwania wynosił kilka godzin. Zdecydowaliśmy więc, że wykorzystamy Volkswagena Transportera i już kilka minut później byliśmy w drodze na SOR – mówi Marek Kamiński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńczyku, której użyczono jeden z samochodów. – W czasie pandemii COVID-19 mieliśmy dużo więcej pracy i działaliśmy w zwiększonym reżimie sanitarnym. Wiele akcji było związanych z transportem osób na szczepienia. Przewoziliśmy także środki ochronne do szkół i innych instytucji oraz prowadziliśmy kampanie edukacyjne dotyczące tego, jak walczyć z pandemią – dodaje.

mat. prasowe

Bezpieczna mobilność

Na początku września tego roku w warszawskim salonie samochodów używanych VWFS STORE strażacy z kolejnych 20 jednostek OSP odebrali 10 Volkswagenów Transporter T6 oraz 10 Volkswagenów Caddy. Pojazdy będą im służyć przez 6 najbliższych miesięcy.

– Jedną z idei, które promuje Volkswagen Financial Services, jest bezpieczna mobilność. Z tego powodu ważnym kryterium decydującym o przyznaniu samochodu była aktywność danej OSP w zakresie edukacji lokalnej społeczności z udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań – podkreśla Daria Zielaskiewicz, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody będą więc wykorzystywane przez strażaków nie tylko w akcjach ratowniczych, ale i do wyjazdów na szkolenia czy pokazy bezpieczeństwa. Volkswageny Transportery i Caddy są doskonale przystosowane do zadań stojących przed OSP.

mat. prasowe

Wymarzone auta dla zawodowców

– Volkswagen Transporter, który otrzymaliśmy, był wręcz wymarzony. Po pierwsze to auto wyposażone jest w napęd 4x4. Dzięki temu mogliśmy dostać się w miejsca trudniej dostępne. Po drugie ma dużą przestrzeń ładunkową oraz może pomieścić aż 6 osób. Ponadto VWFS dał nam gotowe narzędzie do pracy, zdejmując z nas ciężar dbania o serwis auta i paliwo. Firma pokryła też wszystkie koszty eksploatacyjne oraz ubezpieczenie pojazdu – zaznacza Marek Kamiński.

– Strażacy to również zawodowi kierowcy, którzy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie i szybko dojechać na miejsce zdarzenia, natomiast z pewnością przekazane auta ułatwiają im zadanie – dodaje Mikołaj "Miko" Marczyk, rajdowy mistrz Polski, ekspert Volkswagen Financial Services.

Współpraca godna podziwu

Co cennego strażacy wynieśli z tej współpracy? – Dla strażaków bezcenne jest to, że są instytucje, które doceniają naszą pracę i nasz trud. My dosłownie działamy non stop. Nieważne, czy w dzień, czy w nocy – działamy. Nie zważamy na zmęczenie, potrafimy zmieniać swoje osobiste plany w kilka chwil i pędzić z pomocą potrzebującym. Volkswagen Financial Services pokazał, że widzi nasze poświęcenie, podziękował nam za to wszystko i mocno nas wsparł – mówi strażak z Kamieńczyka.

– To wyjątkowi ludzie, którzy każdego dnia ryzykują swoje życie, ratując tysiące osób. Podziwiam ich zapał, pasję i wszechstronne umiejętności, ponieważ to właśnie strażacy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji. Po spędzeniu dnia w jednostce w Kamieńczyku jeszcze bardziej doceniam ich pracę i wiem, że gdy na miejsce dojeżdża Ochotnicza Straż Pożarna, to jesteśmy w bezpiecznych rękach – opowiada Mikołaj Miko Marczyk. – Współpraca Volkswagen Financial Services z Ochotniczą Strażą Pożarną to bardzo udany, godny podziwu projekt. Przekazane samochody za pośrednictwem pracy strażaków codziennie poprawiają bezpieczeństwo Polaków – podsumowuje rajdowy mistrz Polski.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości