Szybciej do wschodniej granicy. Powstanie obwodnica na trasie S61

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/4

Wyłoniono wykonawcę 7-kilometrowego odcinka obwodnicy Łomży, która jest elementem trasy S61 Via Baltica. Zamówienie obejmuje również przebudowę 9 kilometrów drogi krajowej nr 63.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski poinformował, że w przetargu startowało ośmiu oferentów.

Mota-Engil Central Europe SA zaproponowała 218,1 mln zł brutto i spełniła wszystkie przetargowe kryteria. - Trzy oferty zostały odrzucone - poinformował Malinowski. Jest wśród nich najtańsza cenowo, którą złożyło konsorcjum Rubau Polska sp z o.o. i Construcciones Rubau SA (ponad 210,5 mln zł).

Pozostałe przetargi

W najbliższym czasie GDDKiA planuje podpisanie umów na dwa odcinki S61: Kolno - Stawiski oraz Stawiski - Szczuczyn.

- Pozostałe przetargi na inne odcinki S61 są w trakcie, we wszystkich były już otwarte przetargowe oferty - poinformował Malinowski.

Odcinek obwodnicy Łomży jest elementem trasy S61 Via BalticaGDDKiA

Droga S61 ma stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica, czyli połączenia krajów nadbałtyckich z południową Europą. W Ostrowi Mazowieckiej ma odbijać na północ w stronę Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, do granicy Polski z Litwą w Budzisku. Tam będzie się łączyć z litewską drogą A5 w stronę Kowna, a stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock