Oszuści podszywają się pod duży bank. "Niebezpieczna strona"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Oszustwo metodą "na pracownika banku" wciąż popularne
Oszustwo metodą "na pracownika banku" wciąż popularneTVN24
wideo 2/5
TVN24Oszustwo metodą "na pracownika banku" wciąż popularne

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Velo Bank, wcześniej Getin Bank. Cyberprzestępcy stworzyli fałszywe reklamy pojawiające się w wyszukiwarce Google.

CSIRT KNF zamieścił ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "Uwaga na fałszywe reklamy pojawiające się w wyszukiwarce @Google! Cyberprzestępcy podszywają się pod #VeloBank" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Przedstawiciele zespołu wskazali, że "wejście w link prowadzi na niebezpieczną stronę, gdzie oszuści wyłudzają poświadczenia logowania do bankowości elektronicznej". "Bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść!" - dodali. Do wpisu dołączono zrzuty ekranu, na których widać adresy fałszywych stron.

Internetowe oszustwa

Cyberprzestępcy nie ustają w swoich działaniach. Bank Millennium w ostatnich dniach informował o oszustach wysyłających wiadomości z linkiem do środków, które ktoś rzekomo przekazał za pomocą Blika. Ponadto cyberprzestępcy stworzyli reklamy, w których wykorzystują wizerunek Santander Bank Polska, prowadzące do "niebezpiecznych stron".

PKO BP niedawno opublikował ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane klientów. Cyberprzestępcy publikują na portalach społecznościowych reklamy zachęcające do inwestowania w PKOCoin.

Przed złodziejami przestrzegał mBank, gdy przestępcy wykorzystywali jego wizerunek wysyłając maile z informacją o potwierdzeniu rzekomej płatności SWIFT. Wcześniej CSIRT KNF ostrzegał, że oszuści wykorzystują wizerunek Banku BNP Paribas.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości