Przegląd prasy: VAT pod lupą prokuratury. Bada działania poprzedniego rządu

Z kraju

CBŚP rozbiła grupę wyłudzającą podatek VATCBŚP
wideo 2/3

Specjalny zespół prokuratorów pokieruje śledztwem, które ma ustalić, czy urzędnicy rządu PO-PSL nie zaniedbali walki z wyłudzeniami VAT - pisze w piątek "Dziennik Gazeta Prawna".

Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku. Według ustaleń gazety śledztwo właśnie zostało rozszerzone i pokieruje nim specjalny zespół prokuratorów. Śledztwo zostało też potwierdzone w warszawskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wszystkie branże

"DGP" pisze, że przedmiotem postępowania oprócz problemów z wprowadzeniem odwróconego VAT na elektronikę w 2015 roku, będzie także to, jak rząd PO-PSL przeciwdziałał wyłudzeniom podatku we wszystkich branżach.

- Obejmuje wszystkie działania i zaniechania funkcjonariuszy publicznych podejmowane w związku z tworzeniem i zmianami regulacji prawnych, które miały przeciwdziałać wyłudzeniom podatku VAT - mówi w rozmowie z DGP Paweł Sawoń, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Jak podaje gazeta, na celowniku znajdą się m.in. losy odwróconego VAT na pręty stalowe.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock