Oszuści podszywają się pod fiskusa

Z kraju

ZUS ostrzega przed oszustamitvn24
wideo 2/5

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed wiadomościami mailowymi od oszustów. Jak podano w komunikacie, zawierają one załącznik udający deklarację podatkową.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa apelują o czujność. Wskazano, że w przypadku innych wiadomości otrzymywanych w imieniu administracji publicznej należy zawsze sprawdzać nie tylko nazwę, ale i domenę nadawcy.

"W przypadku Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej jest to mf.gov.pl i mofnet.gov.pl" - przypomniano.

Ostrzeżenie

Jak czytamy w poniedziałkowym komunikacie, Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa otrzymały informację o rozsyłanych na skrzynki pocztowe obywateli i przedsiębiorców wiadomościach, które zawierają załącznik udający deklarację, a w rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie.

"W polu nadawcy widnieje Krajowa Administracja Skarbowa, chociaż wiadomości faktycznie wysłane zostały z zagranicznych, prawdopodobnie przejętych kont pocztowych. Uprzejmie informujemy, że KAS w prowadzonych sprawach komunikuje się w sposób przewidziany przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a faktury nie są przesyłane drogą elektroniczną" - podkreślono.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock