Biuro podróży ze Śląska ogłasza upadłość

Z kraju

MrSilesian/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)Obecnie 31 klientów jastrzębskiego biura przebywa w węgierskim kurorcie Hajduszoboszlo

Biuro turystyczne BBJ Sport z Jastrzębia Zdroju złożyło w poniedziałek oświadczenie o niewypłacalności. Ponad 90 klientów ma zapewniony powrót z wczasów w Polsce i na Węgrzech - podał urząd marszałkowski w Katowicach.

W ściągnięciu turystów pomogły pieniądze z zabezpieczenia finansowego biura podróży. Obecnie 31 klientów jastrzębskiego biura przebywa w węgierskim kurorcie Hajduszoboszlo, a 61 osób w polskich ośrodkach wypoczynkowych: w Rowach, Świnoujściu oraz w Ustroniu. Wszyscy wypoczywający wrócą do domów po zakończeniu turnusów, które potrwają do 18 czerwca.

Jest zabezpieczenie

"Koszty pobytu oraz powrotu zostaną opłacone z zabezpieczenia finansowego biura podróży" - wynika z informacji urzędu marszałkowskiego w Katowicach. Zabezpieczenie finansowe wynosi w tym przypadku 50 tys. euro (ok. 215 tys. zł), co wystarczy na pokrycie kosztów powrotnej podróży turystów. Biuro podróży BBJ Sport figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Śląskiego. Wkrótce zostanie uruchomiona procedura zbierania wniosków od klientów za niezrealizowane umowy. Zanim to nastąpi, muszą zostać uzgodnione warunki i szczegóły współpracy z ubezpieczycielem. Biuro turystyczne BBJ Sport działa na rynku od 1993 r. W ostatnim czasie przeniosło swoją siedzibę z Jastrzębia Zdroju do Rudy Śląskiej. W jego ofercie były wczasy krajowe i zagraniczne, wycieczki kilkudniowe, kolonie i obozy, realizowane autokarem i samolotem.

Upadek biura Alfa Star. "Wykupiliśmy wczasy, których nie było":

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MrSilesian/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)