UOKiK wydał zgodę na przejęcie Costa Coffee

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Abramowicz: fitness, gastronomia, turystyka bardzo ucierpiały przez pandemię; rząd nie zrekompensował całego okresu zamknięcia
Abramowicz: fitness, gastronomia, turystyka bardzo ucierpiały przez pandemię; rząd nie zrekompensował całego okresu zamknięciaTVN24
wideo 2/3
TVN24Abramowicz: fitness, gastronomia, turystyka bardzo ucierpiały przez pandemię; rząd nie zrekompensował całego okresu zamknięcia

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez podmioty z grupy Lagardere kontroli nad spółkami Costa Coffee z Warszawy oraz Coffee Nation z Łotwy - poinformował UOKiK.

"Działalność przedsiębiorców pokrywa się w zakresie prowadzenia kawiarni w polskich miastach" - wskazał na Twitterze UOKiK.

UOKiK zgadza się na przejęcie Costa Coffee

Urząd poinformował, że "sprawa została skierowana do II etapu postępowania". "Konieczne było sprawdzenie, czy koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję na rynku kawiarni na lotniskach, gdzie udziały uczestników koncentracji były wysokie" - napisano.

- W trakcie postępowania i po przedstawieniu naszych wątpliwości, grupa Lagardere wycofała się z umów z przejmowanymi spółkami, dotyczących prowadzenia kawiarni na lotniskach. Tym samym zniknęło ryzyko ograniczenia konkurencji i możliwe było wydanie zgody na koncentrację - podkreślił prezes UOKiK Tomasz Chróstny, którego zacytowano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Lagardere Travel Retail zarządza w Polsce siecią ponad 900 punktów sprzedaży prowadzonych pod 40 różnymi brandami w ramach 3 linii biznesowych: Travel Essentials, Duty Free & Fashion i Foodservice - napisano na stronie firmy. Do Lagardere Travel Retail należą m.in takie marki jak Relay, inmedio i Hubiz.

Costa Coffee to druga co do wielkości sieć kawiarni na świecie. Jej właścicielem jest Coca-Cola.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości