W tych krajach Ukraińcy pracowaliby najchętniej. Polska nie jest pierwsza

[object Object]
Adam Pieńkowski o pracownikachTVN24 BiS
wideo 2/5

Obywatele Ukrainy, którzy chcieliby pracować za granicą, najchętniej wybraliby Niemcy, Polskę i Kanadę – świadczą wyniki sondażu opublikowanego we wtorek przez ukraińską grupę socjologiczną Rating.

Gotowość do pracy poza własnym krajem deklaruje obecnie 44 procent Ukraińców, rok temu było ich 41 procent. 53 procent respondentów mówi w tegorocznym badaniu, że nie chce pracować za granicą, w ubiegłym roku było ich 52 procent.

Gdzie najchętniej

Najwięcej chętnych do pracy za granicą podjęłoby ją w Niemczech - 37 procent. W Polsce chciałoby pracować 26 procent. Na trzecim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie do pracy chciałoby pojechać 21 procent. Na dalszych miejscach znalazły się m.in.: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Szwecja i Izrael. W Rosji, z którą Ukraina jest w konflikcie po rosyjskiej aneksji Krymu i w związku z walkami ze wspieranymi przez Kreml bojownikami w Donbasie, chciałoby pracować 6 procent respondentów. Możliwością podjęcia pracy poza granicami kraju interesowało się 66 procent Ukraińców, a 67 procent nigdy o tym nie myślało. Doświadczeniem pracy za granicą może pochwalić się jedynie 14 procent badanych.

Kraje w których chcieliby pracować obywatele Ukrainytvn24

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości