Tysiące nowych miejsc pracy w branży IT. Coraz częściej w mniejszych miastach

Z kraju

shutterstock.comCentra usług IT nakręcają w Polsce hossę na rynku pracy dla informatyków

Już ok. 140 tysięcy informatyków pracuje w Polsce w firmach świadczących usługi IT. Centra otwierają u nas znane światowe spółki, które coraz częściej wchodzą też do mniejszych miast - donosi "Rzeczpospolita".

Centra usług IT nakręcają w Polsce hossę na rynku pracy dla informatyków. Liczba tworzonych w nich miejsc pracy rosła w ostatnich latach w dwucyfrowym tempie. Zarówno w prostych, jak też bardzo zaawansowanych procesach specjalizują się u nas już tysiące krajowych i zagranicznych firm.

Ostra konkurencja

Jak ocenia najnowszy raport Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), który zrzesza największych zagranicznych inwestorów tej branży, w firmach świadczących usługi IT pracuje w Polsce już ponad 140 tys. osób.

Ostra konkurencja o specjalistów i absolwentów w dużych miastach przyciągających najwięcej inwestycji w centra usług skłania część firm do wejścia do mniejszych ośrodków. - W ostatnich 12 miesiącach sporym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się m.in. Bydgoszcz, Radom, Lublin czy Szczecin - podkreśla Marek Grodziński, wiceprezes ABSL i dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com