Z kraju

Twój e-PIT będzie niedostępny. Komunikat ministerstwa

Z kraju

[object Object]
PIT 2020. Jak się rozliczyć?TVN24 BiS
wideo 2/2

Z powodu prac serwisowych usługa Twój e-PIT będzie niedostępna przez kilka godzin w sobotę i niedzielę - poinformowało Ministerstwo Finansów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Twój e-PIT nie będzie działał od godziny 21.00 w sobotę 18 kwietnia do 3.00 w nocy w niedzielę 19 kwietnia.

Usługa Twój e-PIT funkcjonuje od połowy lutego 2019 r. Polega ona na automatycznym przygotowaniu i udostępnieniu przez Krajową Administrację Skarbową rocznego zeznania podatkowego osób fizycznych. Podatnik, który korzysta z tej usługi nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Zeznanie podatkowe uzupełnione o dane zgromadzone przez administrację skarbową czeka na podatnika w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

Dla ponad 21 mln osób

Ministerstwo Finansów informowało, że propozycja rozliczenia w usłudze Twój e-PIT została przygotowana dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Chodzi o podatników uzyskujących dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych. W przypadku braku aktywności rozliczenie zostanie zaakceptowane 30 kwietnia.

Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Resort wyjaśnił, że gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Autor: kris/ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości