TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w sierpniu

Z kraju

TVNTVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w sierpniu

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w sierpniu - wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. W czołówce znalazł się także TVN.

W sierpniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Oprócz tego, w mediach często poruszano tematy związane z igrzyskami olimpijskimi w Rio i aferą dopingową w polskiej kadrze. Szeroko komentowano także incydenty na uroczystościach pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka".

TVN24 na czele

Wśród stacji telewizyjnych, pod względem cytowań zdecydowanie dominowała TVN24, wyprzedzając TVP Info oraz TVN.

Na TVN24 powoływano 247 razy.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

Najczęściej cytowanym medium została "Gazeta Wyborcza" wyprzedzając "Rzeczpospolitą" oraz TVN24. Kolejne miejsca zajęły "Fakt" oraz "Dziennik Gazeta Prawna".

Najbardziej opiniotwórcze mediaIMM

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych sierpnia znalazła się "Gazeta Wyborcza". Wyprzedziła "Rzeczpospolitą" oraz "Dziennik Gazetę Prawną". "Gazeta Wyborcza" zawdzięcza swoją pozycję publikacjom na temat nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem sierpnia był "DoRzeczy". Inne media powoływały się najczęściej na zamieszczony na jego łamach materiał podsumowujący rok urzędowania prezydenta Andrzeja Dudy. Dzięki rankingowi "50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie", najczęściej cytowanym miesięcznikiem w sierpniu był "Forbes". Na lidera cytowań wśród stacji radowych wysunęła się stacja TOK FM, przed Pierwszym Programem Polskiego Radia oraz Radiem ZET. Inne media najczęściej powoływały się na wywiad, jakiego TOK FM udzielił Juliusz Braun, były szef TVP i członek Rady Mediów Narodowych. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja w telewizji publicznej i wyniki oglądalności. Najczęściej cytowanym przez inne media serwisem internetowym w sierpniu został portal wp.pl.

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN