Zaraz po premierze obejrzysz filmy w telewizji. TVN i Disney zawarły umowę na wyłączność

Z kraju

TVNTVN zawarł umowę na wyłączność z Disney Media Distribution CEE

TVN ogłosił dzisiaj podpisanie kompleksowej umowy na wyłączność z Disney Media Distribution CEE. Umowa obejmuje prawa telewizyjne (Free TV i Basic Subscription) i online (Catch-up i SVOD) do produkowanych przez studio filmów i programów telewizyjnych - czytamy w komunikacie spółki.

Jak informuje spółka, umowa obejmuje popularne, po raz pierwszy emitowane tytuły oraz pozycje z biblioteki wytwórni, takie jak "W głowie się nie mieści" Disney’a i Pixara, "Strażnicy Galaktyki" Marvela, "Kopciuszek" Walt Disney Studios oraz długo oczekiwane "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Lucasfilm.

Strategia TVN

Na mocy umowy TVN uzyska również prawa m.in. do najnowszych seriali ABC Studios – zaskakującego i odważnego „Miasta zła” i fascynującego thrillera „The Catch”, które polscy widzowie będą mogli obejrzeć bezpośrednio po ich premierze w Stanach Zjednoczonych.

- Zakres tej umowy wykracza daleko poza standardowe umowy na prawa telewizyjne, co doskonale wpisuje się w strategię TVN. Zależy nam na dalszym podnoszeniu poprzeczki wszystkim graczom na rynku telewizyjnym i online, a dzięki nawiązaniu tej współpracy TVN zyskuje przewagę w obu tych obszarach - podkreślił Piotr Korycki, członek Zarządu TVN SA.

Z kolei Rory Buckley, GM na obszar CEE w Disney Media Distribution ocenił: - Bardzo się cieszymy z podpisania tej ważnej umowy, która przyczyni się do dalszego wzmocnienia współpracy między Disneyem i TVN. Dzięki tej umowie polscy odbiorcy będą mogli korzystać z dostępu do naszych bogatych zasobów, ulubionych postaci i fascynujących historii, co przyniesie widzom TVN wiele radosnych chwil.

Autor: red. / Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN