TVN24 Biznes | Z kraju

Trwają prace nad stanowiskiem w sprawie kredytów frankowych. "Nie wykluczam zmiany"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Jak wygląda sytuacja frankowiczów? Radczyni prawna wyjaśniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Jak wygląda sytuacja frankowiczów? Radczyni prawna wyjaśnia

Biuro Rzecznika Finansowego Mariusza Goleckiego poinformowało o przygotowywaniu stanowiska dla Sądu Najwyższego w sprawie tak zwanych kredytów frankowych. - Ze względu na wagę zagadnienia nie wykluczam zmiany stanowiska w odniesieniu do poszczególnych zagadnień - podał Rzecznik.

Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie odroczyła we wtorek bez terminu posiedzenie ws. zagadnień prawnych przedstawionych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską i dotyczącą spraw odnoszących się do kredytów walutowych - informował rzecznik prasowy SN sędzia Aleksander Stępkowski. Jak dodał, Izba Cywilna podjęła we wtorek postanowienia o zwróceniu się o stanowiska w sprawie przedstawionych zagadnień do: Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Finansowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Nie wykluczam zmiany stanowiska"

"Podjąłem decyzję o dokonaniu przeglądu dotychczasowych stanowisk" - powiedział, cytowany w środowym komunikacie, Rzecznik Finansowy Mariusz Golecki.

"Ze względu na wagę zagadnienia nie wykluczam zmiany stanowiska w odniesieniu do poszczególnych zagadnień, także mając na uwadze najnowsze orzecznictwo sądów powszechnych, Sądu Najwyższego oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - dodał.

Jak poinformowało biuro rzecznika, szczególny nacisk w prowadzonych pracach Rzecznik Finansowy kładzie na skutki proponowanych rozstrzygnięć dla systemu prawnego.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock