Z kraju

Nowe drogi na wakacje. Szybciej nad morze, na Mazury i Podlasie

Z kraju

[object Object]
Pilarczyk: Polacy lubią jeździć na "zderzaku"tvn24
wideo 2/5

Dobre wiadomości dla osób podróżujących na wakacje własnym autem. Drogowcy tuż przed wakacjami planują oddanie do użytku ważnych fragmentów tras prowadzących m.in. nad morze i Mazury, a już w lipcu szybciej pojedziemy na Podlasie. Kilka odcinków, które planowano oddać w tym roku, zostało udostępnionych znacznie przed terminami kontraktowymi.

Jeśli drogowcy dotrzymają terminów budowy dróg, to wielu kierowców z centralnej Polski łatwiej będzie mogło dojechać m.in. nad morze i na Mazury. Wszystko za sprawą budowanego odcinka trasy S7 w okolicach Nidzicy. W czerwcu mają być gotowe łącznie około 22 kilometry trasy, którą łatwiej dojedziemy w kierunku Elbląga i Trójmiasta oraz jezior w okolicach Olsztyna.

Nowe drogi

To nie koniec dobrych wiadomości, bo w lipcu kierowcy będą mogli szybciej dostać się na Podlasie. To efekt zbliżającej się do końca budowy fragmentu trasy S8 na odcinku Mężenin - Jeżewo. Podróżujący będą mieli tam do dyspozycji ponad 14 km nowej drogi ekspresowej. Do tego należy doliczyć blisko 15 km na odcinku S8 od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, które też będą gotowe w lipcu.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i trasy będą gotowe na czas, to kierowcy łatwiej dostaną się m.in. do Parków Narodowych: Narwiańskiego oraz Biebrzańskiego, a także Białegostoku, czy miasta Supraśl, gdzie można zwiedzić np. Muzeum Ikon. W czerwcu drogowcy do użytku oddadzą również ważny fragment trasy S7. Mowa o 22 km w okolicy Radomia, przy granicy województwa mazowieckiego. natomiast w lipcu gotowy będzie inny fragment S7 na odcinku Ostróda Południe - Rychnowo. Jego długość to 8,8 km. W tym samym miesiącu gotowa ma być również obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, czyli łącznie 12,8 km, które ułatwią podróż m.in. z Poznania do Kępna, czy Kalisza do Wrocławia.

W lipcu gotowy też będzie odcinek trasy S7 w Krakowie na odcinku Węzeł Igołomska - Węzeł Rybitwy.

Nowe drogi na wakacje 2017tvn24

Oddane wcześniej

Warto podkreślić, że część tras, które miały zostać oddane w tym roku są już w użytku kierowców, bo były gotowe wcześniej niż planowano. Mowa m.in. o trasie S19 (fragment obwodnicy Lublina), S7 od Miłomłyna do Ostródy, S8 od Zambrowa do Mężenina, obwodnicy Bełchatowa, czy drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza.

- W sumie to prawie 52 km nowych dróg krajowych, które zostały oddane przed terminem - mówi tvn24bis.pl Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości