TVN24 Biznes | Z kraju

Totolotek padł ofiarą hakerów. Wyciekły dane klientów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Oszustwa w ogłoszeniach samochodowych (materiał z 24 kwietnia 2021)
Oszustwa w ogłoszeniach samochodowych (materiał z 24 kwietnia 2021)TVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboOszustwa w ogłoszeniach samochodowych

Totolotek padł ofiarą ataku hakerskiego. Firma przyznaje, że przestępcy uzyskali dostęp do części danych osobowych klientów. O zdarzeniu Totolotek poinformował już odpowiednie służby i urzędy zajmujące się ochroną danych osobowych.

"Totolotek S.A. padł ofiarą przestępstwa - ataku grupy hakerskiej. W chwili wykrycia ataku nasze systemy IT zostały odłączone od sieci, celem zminimalizowania ilości danych, do których dostęp mogli mieć przestępcy" - napisano w komunikacie firmy.

Totolotek zaatakowany przez hakerów

Totolotek podaje, że przestępcy mogli uzyskać dostęp do części danych klientów. Firma zapewnia jednak, że poszkodowani zostali już poinformowani o wycieku.

"Zdarzenie nie ma wpływu na naszą bieżącą działalność operacyjną" - deklaruje Totolotek.

Firma informuje, że podjęła "wszystkie przewidziane prawem kroki". "Natychmiast poinformowaliśmy o fakcie właściwe instytucje - w tym Policję oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych. Informację o incydencie przekazaliśmy również do CERT" - podkreśla Totolotek.

Totolotek twierdzi, że podjął także "niezbędne działania, aby podobne zdarzenie nie miało miejsca w przyszłości". Firma zaznacza jednak, że z uwagi na działania prowadzone w tej sprawie nie może podawać bardziej szczegółowych informacji.

Atak na Totolotek

Serwis Niebezpiecznik.pl napisał, że firma Totolotek została "trafiony ransomwarem".

To taki atak wirusem, który wymusza okup. Nazwa pochodzi od angielskich słów: ransom i software, czyli okup i oprogramowanie. . By odzyskać dostęp lub odszyfrować dane, trzeba zapłacić oszustom.

Totolotek - firma bukmacherska

Totolotek S.A. jest firmą bukmacherską, umożliwiającą typowanie wyników wydarzeń sportowych. Firma działa na rynku od 25 lat, a w 2013 roku otrzymała licencję umożliwiającą zawieranie zakładów w internecie.

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości