Fałszywy totolotek. Ostrzeżenie przed oszustami

Z kraju

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy
wideo 2/4

Chodzi o fałszywe konta, które powstają w ostatnim czasie na Facebooku. "Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem" - wskazują przedstawiciele Totalizatora Sportowego.

"Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstał profil o nazwie Lotto Polska - Radość z wygranej, a także co jakiś czas pojawiają się profile z podobnie ułożonymi nazwami, uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki Lotto, nie ma z nimi nic wspólnego" - czytamy w komunikacie na stronie organizatora loterii.

Jakie zagrożenie

Jak wskazują przedstawiciele Totalizatora, profile te nielegalnie korzystają z logotypu Lotto, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy.

"Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu" - czytamy w ostrzeżeniu. Przedstawiciele Totalizatora Sportowego deklarują również, że robią wszystko, aby profile zostały jak najszybciej usunięte, jednocześnie przypominając, że jedynym oficjalnym profilem jest "LOTTO. Radość wygrywania".

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock