Duża sieć handlowa zamyka kolejne sklepy w Polsce. Mamy listę

Z kraju

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/35

Tesco poinformowało w czwartek swoich pracowników o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce. "Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej" - wyjaśnił, cytowany w przesłanym tvn24bis.pl komunikacie, Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

"Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek" - dodał Martin Behan.

Tesco zamyka sklepy

Sklepy, które zostaną zamknięte są zlokalizowane w:

- Nowym Sączu, ul. Prażmowskiego,

- Rudzie Śląskiej, ul. 1 Maja,

- Starogardzie Gdańskim, ul. Zblewska,

- Olsztynie, ul. Pstrowskiego.

Zamykane sklepy działać będą do końca lipca, w przypadku placówki w Nowym Sączu - do końca września.

Tesco zdecydowało również o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji w Poznaniu i kontynuowaniu operacji w pozostałych dwóch centrach dystrybucji.

Na początku stycznia Tesco poinformowało o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów.

Inne sieci

W lutym o zamknięciu kolejnych sklepów w Polsce informował również Piotr i Paweł. Jak wskazywał wówczas rzecznik prasowy Piotra i Pawła, sieć jest na samym końcu I etapu procesu restrukturyzacji oznaczającego zamykanie nierentownych placówek.

Pomimo dużej konkurencji na rynku handlowym w Polsce część sieci planuje zwiększanie liczby placówek. Należąca do portugalskiego Jeronimo Martins Biedronka, pod której szyldem działa około 2,9 tysiąca sklepów, zapowiada otwarcie w 2019 roku kolejnych stu.

Z kolei Żabka dysponuje 5,4 tys. placówkami, a planuje do końca tego roku otworzyć 600 kolejnych.

Do największych sieci handlowych działających w Polsce należą także Lewiatan (3,2 tys. sklepów), Dino (niemal 1 tys.), Carrefour (obecnie blisko 900 sklepów), Lidl (ponad 600 placówek).

Liczba marketów Tesco wynosi 350. Jak zwrócił uwagę branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, w szczytowym momencie rozwoju brytyjski gigant zarządzał w naszym kraju siecią niemal 450 placówek.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl