Z kraju

Potężny fundusz inwestuje w Grupę Pracuj

Z kraju

[object Object]
Sposób na dobre CV? Zdradził Paweł BlajerTVN24 BiS
wideo 2/3

TCV, międzynarodowa firma inwestycyjna, obejmie mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Pracuj i wesprze jej rozwój. Pakiet kontrolny pozostanie własnością dotychczasowych udziałowców firmy - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" wycena spółki na potrzeby transakcji wynosi 1,5 mld zł.

TCV finansuje kapitałowo prywatne i publiczne firmy technologiczne w USA, Europie i na świecie. Od 1995 r. zainwestował ponad 9 mld dol. w przeszło 200 spółek, takich jak Netflix, Spotify, czy Facebook. To pierwsza inwestycja TCV w Polsce. W wyniku umowy do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączą John Doran i David Yuan, partnerzy w TCV.

Duży potencjał rozwoju

- Nasza kultura organizacyjna nastawiona jest na ciągłe uczenie się, dlatego szukaliśmy inwestora, który wniesie do spółki przede wszystkim inspirację i wiedzę. (...) Współpraca z TCV wesprze nasz dotychczasowy rozwój – wiedza i wieloletnie doświadczenie inwestora w sektorze technologicznym ułatwią dalszy wzrost naszych głównych biznesów i rozwiązań SaaS, które rozwijamy - poinformował cytowany w komunikacie Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj. TCV z kolei zwraca uwagę na duży potencjał rozwoju grupy. Z produktów i usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta 40 tysięcy klientów z 40 krajów. Jest ona właścicielem marek rekrutacyjnych: Pracuj. pl w Polsce oraz Rabota. ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje dwa produkty: system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz platformę emplo.com, usprawniającą komunikację i procesy HR w firmach.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl, "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości