TVN24 Biznes | Z kraju

Były senator PiS nowym wiceprezesem Tauronu

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o obniżce podatków na gaz
Premier o obniżce podatków na gazTVN24
wideo 2/6
TVN24Premier o obniżce podatków na gaz

Artur Warzocha zostanie nowym wiceprezesem zarządu Tauron Polska Energia - poinformowała spółka w komunikacie. Były senator Prawa i Sprawiedliwości obejmie stanowisko w piątek, 21 stycznia.

Rada nadzorcza spółki Tauron Polska Energia w czwartek powołała z dniem 21 stycznia 2022 roku Artura Warzochę do zarządu spółki na VI wspólną kadencję i powierzyła mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Korporacyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kim jest Artur Warzocha?

Jak czytamy w komunikacie, Warzocha od września 2020 roku do stycznia 2022 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Tauron Nowe Technologie, "gdzie nadzorował strategiczne projekty dotyczące kogeneracji, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności". Od listopada 2019 roku do września 2020 roku pełnił funkcję zastępcy Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wcześniej, w latach 2015-2019 był senatorem Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Należał do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Od 2010 roku do 2014 roku sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego. W przeszłości był również wicewojewodą śląskim.

Z kolei w latach 2008-2015 był związany z Najwyższą Izbą Kontroli, gdzie zajmował stanowisko głównego specjalisty kontroli państwowej. Ponadto pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, asystenta politycznego Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, radnego miasta Częstochowa, rzecznika prasowego Wojewody Częstochowskiego oraz był dziennikarzem.

Spółka przekazała, że Artur Warzocha jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz studiów podyplomowych z zakresu europejskich stosunków finansowo-ekonomiczno- prawnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Obecnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu w Tauron Polska Energia jest Artur Michałowski, który jest jednocześnie wiceprezesem zarządu ds. handlu.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie Tauron. To jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, który - jak czytamy na stronie - zatrudnia ponad 25 tys. pracowników. Tauron z 5,6 mln klientów jest jednym z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. W czołówce znajdują się również Enea, Energa i PGE.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości