Rząd wybrał dostawcę prądu. Wygrała firma ze Śląska

[object Object]
Gospodarstwa domowe nie unikną podwyżki opłat za prądTVN24 BiS
wideo 2/3

Od jesieni tego roku przez dwa lata grupa Tauron będzie dostarczać energię elektryczną do ponad stu jednostek administracji publicznej, m.in. ministerstw, urzędów wojewódzkich i prokuratury. Warta ponad 60,1 mln zł oferta Taurona zwyciężyła w przetargu, w którym uczestniczyło pięć firm.

Grupa deklaruje, że chce utrzymać pozycję lidera w zdobywaniu istotnych zamówień publicznych. W ubiegłym roku uczestniczyła w ponad 1,2 tys. postępowań publicznych, a w tym roku, od stycznia do maja, wzięła udział w ponad 200 przetargach ogłaszanych przez klientów publicznych.

- Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej Taurona. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych - powiedział wiceprezes grupy Kamil Kamiński, cytowany w komunikacie prasowym.

Rządowy przetarg

Wygrane postępowanie dotyczyło 1376 punktów poboru prądu w całej Polsce. W ciągu dwóch lat, od października tego roku do września 2019, Tauron Sprzedaż dostarczy do obiektów publicznych ponad 226,8 tys. megawatogodzin energii elektrycznej. Wśród odbiorców będą ministerstwa, urzędy wojewódzkie, prokuratura, a także m.in. obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Grupa Tauron jest drugim co do wielkości producentem oraz największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości