Polska na targach w Hanowerze. Elektryczne auta, energia ze słońca i wirtualna rzeczywistość

Premier Szydło otworzyła z kanclerz Niemiec targi w Hanowerze
tvn24Premier Szydło otworzyła z kanclerz Niemiec targi w Hanowerze

Ponad dwuminutowy spot przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Agencję Rozwoju Przemysłu ma podczas rozpoczynających się targów przemysłowych w Hanowerze przybliżać polskie sukcesy nowych technologiach. Prezentuje on osiem firm, wykorzystujących między innymi energię odnawialną.

Spot rozpoczyna scena na Politechnice Warszawskiej, pokazująca studentów dyskutujących o nowych technologiach. Jak podkreślają autorzy materiału to nie przypadek, bo właśnie kształcenie specjalistów, badania, otwartość na nowe dziedziny, czyli kapitał ludzki jest podstawą każdej innowacji. Następnie zaprezentowano różne sektory polskiej gospodarki. Na poszczególnych ujęciach przedstawiono i krótko opisano produkty, wyróżniające je cechy, ich zastosowanie, jak i producentów.

Co w spocie

Na filmie można m.in. zobaczyć detektory podczerwieni Vigo System wykorzystywane w medycynie, technice wojskowej i pracach badawczych, a także systemy informatyczne i inżynierskie tworzone przez Transition Technologies. Zaprezentowano też kask i okulary wirtualnej rzeczywistości, podkreślając, że uchwycone przez nie obrazy można drukować w 3D. W tej części materiału prezentowana jest firma Zortrax, producent systemu do druku 3D. Spot ma przedstawiać rozwój oparty na nowoczesnych technologiach, z wykorzystaniem m.in. energii odnawialnej. Duża jego część poświęcona jest m.in. polskim pojazdom elektrycznym i panelom fotowoltaicznym stosowanym do ocieplania budynków. W materiale można zobaczyć autobusy firmy Solaris, w tym uznany za najlepszy autobus miejski 2017 r. Solaris Urbino 12 electric. Pokazane zostały też dwa ciągniki Ursusa - m.in. największy model; oraz pojazdy elektryczne Melex. Autorzy materiału prezentują także firmę ML System specjalizującą się w panelach fotowoltaicznych, które dzięki wykorzystaniu energii słonecznej ocieplają budynki. "Zaufaj jakości i przekraczaj granice. Smart means Poland" - spot kończą ujęcia panoramy PKN Orlen - jak podkreślają autorzy materiału - lidera wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi w Hanowerze

Targi przemysłowe w Hanowerze otwarto w niedzielę. W uroczystości wzięły udział premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel. W poniedziałek otwarte zostanie polskie stoisko. Na około 1,2 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się 10 polskich firm. W Hanowerze obok szefowej rządu są też wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości