Ostrzeżenie przed partią talerzy. "Potwierdzono migrację ołowiu"

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Ostrzeżenie przed partią talerzy
GISOstrzeżenie przed partią talerzy

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące partii talerzy dla dzieci, wyprodukowanego przez firmę Dajar. Powodem jest migracja ołowiu do żywności - poinformowano w komunikacie.

GIS opublikował ostrzeżenie w sprawie partii talerza ceramicznego okrągłego 19 cm, dekorowanego w dwie żyrafy na tle roślin "Ambition Junior" już w drugiej połowie lipca br. Wówczas chodziło jednak o produkt o innym kodzie kreskowym i innym wzorze.

"W związku z wątpliwościami dotyczącymi bezpieczeństwa talerzy o tym samym numerze partii, ale innym kodzie kreskowym i różniącym się wzorem na talerzu podjęto decyzję o weryfikacji produktu. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną potwierdzono migrację ołowiu z określonego poniżej talerza ceramicznego do żywności" - czytamy w środowym komunikacie Inspektoratu.

Partia talerzy wycofana z rynku

Przedstawiciele GIS-u zwrócili uwagę, że "spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi". "Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością" - dodali.

Nowe ostrzeżenie dotyczy talerza płaskiego 19 cm "Ambition Junior", o numerze partii 281799BB i kodzie EAN 5904134571465. Producentem jest spółka Dajar z Koszalina.

GIS
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości