Szydło: 500 plus stało się kołem zamachowym polskiej gospodarki

Z kraju

Premier Szydło o programie Rodzina 500 plus na pierwsze dzieckotvn24
wideo 2/3

Program Rodzina 500 plus jest kołem zamachowym polskiej gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Siedlcach. Podkreśliła, że najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa przemysłu.

Premier brała w środę udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę linii produkcyjnej krat pomostowych w hali produkcyjnej Mostostal Siedlce. Szydło powiedziała, że "najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa polskiego przemysłu". Dodała, że rząd chce "pokazać, że dzięki mądrej polityce gospodarczej można wiele osiągnąć i zrobić".

Koło zamachowe

Przekonywała, że założenia programowe PiS są "konsekwentnie krok po kroku realizowane". - Trudno nie mówić o tych projektach społecznych, w przypadku których wielu wątpiło, czy będziemy w stanie podołać i wprowadzić je w życie, np. program Rodzina 500 plus. Okazało się, że nie tylko podołaliśmy, nie tylko wprowadziliśmy go, ale też stał się on kołem zamachowym polskiej gospodarki - powiedziała premier. Jej zdaniem, to dowód na to, że rząd "potrafi połączyć to, co wielu wydawało się niemożliwe". - Projekty, programy społeczne stają się jednocześnie, ważnymi programami gospodarczymi a dodatkowym wymiarem, tym na czym nam wszystkim zależy, jest oczywiście polska rodzina i poprawa jej bytu - powiedziała szefowa rządu.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock