Polacy złożyli miliony wniosków po 500 zł. Szydło chwali ministrów

Z kraju

ShutterstockSzydło: ponad 2,5 mln wniosków w ramach program 500 plus

W ramach programu Rodzina 500 plus zostało już złożonych ponad 2,5 mln wniosków o przyznanie środków - poinformowała w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim premier Beata Szydło.

- Przygotowanie programu 500 plus i wprowadzenie tego programu to praca całego zespołu ludzi. Pracował nad nim i utożsamiał się z tym programem cały rząd. To jest ogromna zasługa pani minister Elżbiety Rafalskiej, która razem ze swoim zespołem w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej w tak krótkim czasie przygotowała ten program i wdrożyła go w życie. Wdrożyła go w życie bez właściwie żadnych problemów, bo dziś już mamy (...) złożonych ponad 2,5 mln wniosków - zaznaczyła premier.

Będzie kontynuacja

Dodała, że zaczęły się już wypłaty z tego programu. - To jest ogromna zasługa pani minister Anny Streżyńskiej, która dzięki zaangażowaniu się spowodowała, że również wnioski mogą być składane za pomocą internetu - podkreśliła Szydło. Podziękowała instytucjom finansowym, w tym bankom, za zaangażowanie w program Rodzina 500 plus. Zaznaczyła, że program na pewno będzie kontynuowany. Premier przemawiała na konferencji "Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” w Grodzisku Mazowieckim, w ramach panelu dotyczącego polityki prorodzinnej. Konferencja jest organizowana przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja.

Marczuk: ewentualna obniżka ratingu nie zagrozi 500 plus:

Marczuk: ewentualna obniżka ratingu nie zagrozi 500 plus

Autor: km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock