Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie

Z kraju

tvn24Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie

Dane GUS dotyczące spadku bezrobocia w Polsce do 8,1 proc. pokazują, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką - poinformowała w środę premier Beata Szydło w Woli Gutowskiej k. Jedlińska (Mazowieckie).

GUS podał w środę, że stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym.

- Dzisiaj kolejna dobra informacja - bezrobocie w Polsce spadło do 8,1 punktu procentowego. To pokazuje, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką - powiedziała premier na konferencji prasowej. Szydło w środę przyjechała do firmy produkcyjnej Radmot w Woli Gutowskiej, która specjalizuje się w nowoczesnych technologiach obróbki metali.

"Coraz wyższe cele"

Jej zdaniem "dane, które każdego dnia w tej chwili ogłasza GUS potwierdzają, że Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, który realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości - plan, który został przygotowany pod kierownictwem pana premiera Mateusza Morawieckiego, jest konsekwentnie realizowany przez wszystkie resorty, przynosi pozytywne efekty" - mówiła Szydło.

Dodała, że polska gospodarka "stawia sobie coraz wyższe cele".

- Będziemy konsekwentnie ten program dalej kontynuować, ponieważ te dane ekonomiczne, które pokazują, że wzrastają pozytywne nastroje konsumenckie, wzrastają pozytywne nastroje przedsiębiorców, poprawiają się wszystkie wskaźniki dotyczące produkcji przemysłowej, dotyczące eksportu, dotyczące właśnie spadku bezrobocia - pokazują bardzo jasno, że plan gospodarczy, który realizujemy, jest planem idącym w dobrym kierunku - powiedziała szefowa rządu.

- Ale nie byłoby sukcesów i tych dobrych danych, gdyby nie polscy przedsiębiorcy - zaznaczyła premier.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/PremierRP

Raporty: