Polacy w Wielkiej Brytanii stracą przywileje socjalne? Szydło: propozycja Camerona jest nie do przyjęcia

Z kraju

tvn24Premier Szydło o propozycji Davida Camerona

Propozycje premiera Davida Camerona ws. ograniczenia praw socjalnych dla imigrantów w Wielkiej Brytanii są dla Polski nie do przyjęcia - poinformowała w piątek w Brukseli premier Beata Szydło. Zwracała uwagę, że Polacy na wyspach budują PKB tego kraju.

Problem brytyjskich żądań, od których spełnienia zależeć może pozostanie Wielkiej Brytanii w UE, był tematem czwartkowo-piątkowego szczytu UE w Brukseli.

Najtrudniejsza kwestia

- Wszyscy podkreślaliśmy, że ważne jest to, żeby Wielka Brytania pozostała w UE. To jest cel, który w tej chwili wyznacza nam ścieżkę poszukiwania kompromisu z Wielką Brytanią - powiedziała Szydło dziennikarzom po zakończeniu obrad.

Jak relacjonowała, najtrudniejszą kwestią do przyjęcia przez wszystkich 27 przywódców państw są żądania Londynu dotyczące wolnego przepływu osób i pomocy socjalnej dla imigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii.

- Dziś jest tak, że wielu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy pracują tam, buduje PKB tego kraju. Nie zapominajmy o tym - apelowała premier.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Radek Pietruszka