Z kraju

Szydło: Duda podtrzymuje obietnice dotyczące wieku emerytalnego

Z kraju

51,55 proc. dla Andrzeja Dudy, 48,45 proc. dla Bronisława  Komorowskiego – tak wygląda ostateczny wynik na mecie tego wyścigu, a frekwencja , jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, wyniosła 55,34 proc.
PAPAndrzej Duda obiecał m. in. cofnięcie reformy dotyczącej wieku emerytalnego

- Andrzej Duda cały czas podtrzymywał i podtrzymuje, że jednym z jego priorytetów będzie złożenie jeszcze w tym roku projektu ustawy, który daje szansę na powrót do poprzedniego wieku emerytalnego - powiedziała Beata Szydło, szefowa sztabu prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

W rozmowie z radiową Trójką zaznaczyła, że "w czasie kampanii Andrzej Duda spotkał się i podpisał porozumienie ze związkiem zawodowym Solidarność oraz z OPZZ".

Jeszcze w tej kadencji?

- Te dwa związki przygotowały projekty ustaw, które wiążą wiek emerytalny ze stażem pracy. Jest taka umowa, że zaraz po zaprzysiężeniu dojdzie do spotkania i zostanie przygotowany wspólny projekt, który będzie konsensusem. Ten projekt zostanie złożony tak szybko jak to jest możliwe, jeszcze w tej kadencji - zapewniła. Zdaniem Szydło wycofany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt reformy emerytalnej złożony jeszcze w kampanii miał charakter "kiełbasy wyborczej". Projekt przewidywał możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY OBIETNIC WYBORCZYCH ANDRZEJA DUDY

Autor: mn / Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości