Sztorm nie ominie armatorów, ale polskie porty raczej tak

Z kraju

sxc.hu Z analizy przeprowadzonej przez KPMG wynika, że na koniec III kwartału 2014 r. wartość akcji spółek zajmujących się przewozami morskimi spadła na świecie o 8 proc. rok do roku

Zawirowania w światowym transporcie morskim nie ominą polskich armatorów, ale porty nie powinny mieć problemów – informuje czwartkowy "Puls Biznesu".

Z analizy przeprowadzonej przez KPMG wynika, że na koniec III kwartału 2014 r. wartość akcji spółek zajmujących się przewozami morskimi spadła na świecie o 8 proc. rok do roku.

Dadzą radę?

Zdaniem Wojciecha Drzymały - szefa zespołu doradczego dla sektora transportu, spedycji i logistyki w KPMG - polscy armatorzy też nie unikną kłopotów, ale nie są w najgorszym położeniu.

Wyróżniają się bowiem odnowioną flotą masowców - bardziej ekonomicznych i chętniej czarterowanych przez klientów. Pozytywny jest też spadek cen ropy naftowej. Kłopoty przewoźników raczej ominą porty. - Ciągła poprawa infrastruktury portowej i okołoportowej, a także rosnąca gospodarka Polski mogą spowodować, że światowe problemy branży morskiej nie muszą negatywnie wpłynąć na sytuację naszych portów - ocenia Wojciech Drzymała.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu