Największa na świecie inwestycja szejków z ZEA powstanie w Polsce? Chcą zbudować luksusową dzielnicę

Z kraju


Emiratczycy chcą zbudować miejską dzielnicę za miliardy złotych. Polskie miasta nie miały dotychczas takiej oferty – donosi "Puls Biznesu".

We wtorek zakończyła się wizyta w Polsce szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma, władcy Dubaju. "Emiratczycy są gotowi zrealizować największą inwestycję na świecie właśnie w Polsce" - mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezeska MK Business Link, firmy konsultingowej działającej z partnerami z Bliskiego Wschodu.

Trzeba działek

Firma deweloperska Emaar chce zainwestować na minimum 20 ha w centrum miasta w apartamentowce z hotelami, częścią komercyjną i drogami. Już rok temu Emaar myślał o naszym kraju, ale nie znalazł ciekawej oferty. - Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy. Najbardziej zainteresowani są Warszawą - mówi prof. Adam Krzymowski, ambasador RP w Abu Dhabi.

Mało czasu

Polskie miasta, deweloperzy czy spółki nie mają dużo czasu na skonkretyzowanie oferty. - W połowie czerwca postaram się zorganizować misję inwestycyjną ekspertów, inżynierów i architektów z Emaara do Polski - mówi Adam Krzymowski.

Autor: msz/ / Źródło: PAP