Szefowie z importu doceniają Polskę

Z kraju

sxc.huWprawdzie ekspaci nadal narzekają na polską biurokrację, ale naszą przewagą okazała się zdecydowanie niższa niż w pozostałych krajach korupcja oraz wyższe zorientowanie na potrzeby klienta

Dla zagranicznych menedżerów pracujących w naszym regionie Polska, pomimo biurokracji, jest najlepszym krajem na prowadzenie biznesu – pisze środowa "Rzeczpospolita".

Bardzo aktywne środowisko biznesowe i koncentracja na obsłudze klienta - te atuty Polski często wymieniali ekspaci w badaniu przeprowadzonym na zlecenie firmy rekrutacyjnej TARGET Executive Search przez instytut GfK i Central European University Business School z siedzibą w Budapeszcie.

W jakich warunkach?

Prawie tysiąc obcokrajowców - menedżerów wysokiego szczebla - pracujących w Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech oceniało w nim warunki prowadzenia biznesu, styl zarządzania, pro rynkowe podejście firm i kwestie międzykulturowe.

Polska i polscy menedżerowie dostali najwyższe oceny. Wprawdzie ekspaci nadal narzekają na polską biurokrację, ale naszą przewagą okazała się zdecydowanie niższa niż w pozostałych krajach korupcja oraz wyższe zorientowanie na potrzeby klienta.

Jak ocenia Gregoire Nitot, prezes firmy informatycznej Sii, do wad prowadzenia biznesu w Polsce należy przed wszystkim bardzo skomplikowane prawo podatkowe i prawo zamówień publicznych.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu