Problemy ze stroną szczytu klimatycznego w Katowicach. "Dostępność została przywrócona"

Z kraju


Przez kilka godzin były problemy z wejściem na oficjalną stronę internetową szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. "Obecnie dostępność strony została przywrócona" - poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe konferencji COP24.

"Strona jest w trybie konserwacji. Wrócimy wkrótce" - taki komunikat widniał na oficjalnej stronie COP24 przed godziną 11.00.

Wcześniej przy próbie wejścia na stronę pojawiała się informacja o tym, że wystąpił błąd, a strona jest oparta na systemie TYPO3, który nie daje "żadnej gwarancji" poprawnego działania. TYPO3, to bowiem darmowy system zarządzania treścią, dostępny na zasadach wolnej licencji.

Rzecznik Prezydencji COP24 Magda Smokowska w rozmowie z tvn24bis.pl potwierdziła, że występują przejściowe problemy z działalnością strony.

"Problemy z działaniem strony wynikają z przejściowej usterki technicznej" - wyjaśnili przedstawiciele biura prasowego.

"W tej chwili trwają intensywne prace w celu jej usunięcia. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej" - dodali.

Awaria usunięta

Tuż przed 16.00 otrzymaliśmy informację, że strona COP24 jest dostępna dla internautów. "Ze względu na problemy techniczne strona www.cop24.gov.pl była niedostępna. Obecnie dostępność strony została przywrócona" - poinformowało biuro prasowe konferencji COP24. Jak dodano, "dostęp do informacji na bieżąco publikowanych, jak program oraz wydarzenia, jest również możliwy poprzez stronę UNFCCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - red.)".

Szczyt klimatyczny

Szczyt klimatyczny ONZ oficjalnie zainaugurowano w poniedziałek. W wydarzeniu brały udział głowy państw i szefowie rządów na czele z prezydentem Dudą, a także przedstawiciele ONZ z sekretarzem generalnym Antonio Guterresem.

Polska jest gospodarzem szczytu już po raz trzeci, wcześniej COP w naszym kraju odbył się w 2008 roku w Poznaniu oraz w 2013 roku w Warszawie.

W tegorocznym uczestniczyć będzie około 30 tysięcy osób, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu z kilkudziesięciu krajów.

COP24. SZEŚĆ RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Raporty: