Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Z kraju

Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Jednym z priorytetów realizowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jest wsparcie polskich firm działających za granicą, a także innowacyjnych biznesów tworzonych przez młodych ludzi - podkreślił w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Prezydent bardzo silnie wspierał polskich przedsiębiorców działających na rynkach zagranicznych. Jednym z priorytetów jest wsparcie globalnego wymiaru polskiej gospodarki. Polska jest dzisiaj krajem, które ekspanduje międzynarodowo - mówił Szczerski na konferencji poświęconej podsumowaniu dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy.

Szczerski wskazał, że w wielu miejscach na świecie, mimo iż polskie firmy działają na własną rękę, potrzebne jest wsparcie władzy publicznej. Ocenił, że taka pomoc jest niezwykle pomocna w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Minister zaznaczył, że tak się działo m.in. w Meksyku, czy Etiopii gdzie podpisano wiele umów gospodarczych. Dodał, że we wrześniu prezydent Duda jedzie do Kazachstanu, gdzie będzie gospodarzem polskiego dnia na międzynarodowej wystawie Expo w Astanie.

Szczerski podkreślił, że prezydent wspiera też młodych, innowacyjnych przedsiębiorców (startupy). Dodał, że w Pałacu Prezydenckim regularnie odbywają się spotkania i konferencje promujące taki rodzaj aktywności gospodarczej, a młodzi biznesmeni biorą udział w wizytach zagranicznych prezydenta.

Autor: gry / Źródło: PAP