Sylwestrowa rewolucja w PSE. Nowym prezesem Eryk Kłossowski

Z kraju

tvn24 / jagiellonski.plZ funkcji prezesa odwołano Henryka Majchrzaka, a jego miejsce zajął Eryk Kłossowski

Duże zmiany w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych. Podczas czwartkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki. Z funkcji prezesa odwołano Henryka Majchrzaka, a jego miejsce zajął Eryk Kłossowski.

To jednak nie jedyna zmiana, której dokonano w czwartek.

Gruntowne zmiany

Oprócz dotychczasowego prezesa Henryka Majrzchaka, który pełnił tę funkcję od 15 października 2010 roku, ze składu Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. odwołano członków zarządu: Krzysztofa Ksyta, Piotra Raka oraz Cezarego Szweda.

Jednocześnie NWZ na nowego prezesa powołało Eryka Kłossowskiego oraz wiceprezesów Zarządu, którymi zostali Tomasz Sikorski oraz Cezary Szwed.

Ponadto, ze składu Rady Nadzorczej odwołano: Kazimierza Olesiaka, Edwarda Słomę, Joannę Szczepańską, Jolantę Świeściak, Radosława Tabaka. W ich miejsce do Rady Nadzorczej PSE S.A. zostali powołani: Jarosław Brusiewicz, Marcin Czupryn, Andrzej Mierzwa.

Tomasz Dąbrowski pozostał przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Kim jest nowy prezes?

Eryk Kłossowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005 roku ukończył aplikację adwokacką w warszawskiej Izbie Adwokackiej. Do 2015 roku pracował w kancelariach adwokackich.

W latach 2000-2003 był związany z Ernst&Young Sp. z o.o. Ponadto, w latach 2011-2012 był ekspertem w Instytucie Jagiellońskim. Od 2014 roku jest prezesem Zarządu Fundacji Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia.

Ponadto, jest także wykładowcą na studiach podyplomowych w Collegium Civitas, Politechnice Warszawskiej oraz Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodakowskiej. Zajmuje się głównie prawem energetycznym i europejskim prawem konkurencji.

Państwowa spółka

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, związana z elektroenergetyką w Polsce.

Działalność Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. obejmuje m.in. krajowy i zagraniczny obrót energią elektryczną oraz zapewnienie niezawodnych dostaw energii elektrycznej, bezpieczeństwa ruchowego oraz jakości energii elektrycznej.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 / jagiellonski.pl

Tagi:
Raporty: