Święto i zakaz handlu. Co z zakupami w najbliższych dniach?

Z kraju

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/35

W najbliższych dniach Polacy mogą mieć kłopot z zakupami. W piątek świętujemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucja 3 Maja, a 5 maja jest niehandlowa niedziela.

Jeśli ktoś nie zdążył z większymi zakupami w czwartek 2 maja, w piątek może liczyć tylko na najmniejsze sklepy lub stacje benzynowe.

Tak samo sytuacja będzie wyglądać w niedzielę 5 maja, która jest dniem z zakazem handlu. Bez przeszkód zakupy będzie można za to zrobić w sobotę 4 maja.

Gdzie na zakupy?

Biedronka poinformowała tvn24bis.pl, że w sobotę 4 maja sklepy sieci będą pracować dłużej. "Większość placówek sieci funkcjonować będzie co najmniej do godziny 22.00" - wskazano. Jednocześnie biuro prasowe dodało, że szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy poszczególnych sklepów są dostępne w konkretnych placówkach. Natomiast sklepy sieci Lidl 4 maja będą funkcjonowały "zgodnie z regularnymi godzinami otwarcia i zamknięcia". W standardowych godzinach będą otwarte także sklepy Polomarket oraz Kaufland.

W sobotę zakupy zrobimy również w sklepach Carrefour. Sieć poinformowała nas, że hipermarkety i supermarkety Carrefour będą wtedy otwarte w standardowych godzinach. Z kolei 3 maja wszystkie sklepy będą natomiast zamknięte.

"W przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów" - dodano.

Ponadto w sobotę od godziny 6.00 zakupy zrobimy w Tesco. Godziny zamknięcia mogą różnić się w zależności od lokalizacji.

Biuro prasowe Żabki przypomniało z kolei, że 3 maja "obowiązują takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu". "Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń" - wskazano.

"Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - wynika z informacji przekazanej tvn24bis.pl.

Autor: mp//dap / Źródło: tvn24bis.pl