"Indywidualny pomysł Szydło". Suski: premier nic nie wie o poszerzeniu 500 plus

[object Object]
"Indywidualny pomysł Szydło". Suski: premier nic nie wie o poszerzeniu 500 plusTVN24, Radio Plus
wideo 2/5

Premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o tym z mediów - przyznał Marek Suski, szef gabinetu premiera, pytany o poszerzenie formuły programu 500 plus w 2019 roku. - To jak na razie indywidualny pomysł pani Beaty Szydło - przyznał gość Radia Plus.

W poniedziałek wicepremier Beata Szydło w trakcie spotkania z mieszkańcami Leszna w miejskim teatrze przyznała, że program 500 plus z pewnością będzie kontynuowany. Nie wykluczyła też, że w 2019 roku uda się go poszerzyć. Jak podkreśliła, wiele będzie zależało od wyników gospodarczych kraju.

O tę zapowiedź był pytany w Radiu Plus Marek Suski, szef gabinetu premiera.

Przyznał, że nie wie o jakie zmiany chodzi. Jednocześnie podkreślając, że Mateusz Morawiecki dowiedział się o tym z mediów. - To na razie nie było dyskutowane na obradach rządu. To jest indywidualny pomysł pani Beaty Szydło, nie jest on mi znany - dodał minister.

O programie

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie na program Rodzina 500 plus zarezerwowano około 24,5 mld złotych.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. Rodziny z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka z niepełnosprawnościami, mogą otrzymać wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości