Studniówka Kopacz i elektroniczne nowinki. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

Kopacz poinformuje dzisiaj, co zrealizowała oraz nad czym pracuje obecnie rząd

Dzisiaj w TVN24 Biznes i Świat pokażemy wystąpienie premier Ewy Kopacz, która zda relację z realizacji swego expose. Będziemy też w Las Vegas, gdzie trwają prestiżowe targi elektroniki CES.

Kopacz wygłosiła expose 1 października 2014 r. i tego też dnia jej rząd uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Premier poinformowała wówczas posłów, że wstępne szacunki pokazują, iż koszt działań zapowiedzianych w expose wyniesie w 2016 r. 3,5 mld zł.

Obietnice Kopacz

W expose premier zapowiedziała m.in. powstanie nowej ordynacji podatkowej, nieodpłatną pomoc prawną dla niezamożnych, nowe Prawo o działalności gospodarczej, a także coroczną podwyżkę dodatku za długoletnią służbę dla najbardziej doświadczonych żołnierzy. W marcu 2015 roku mają wejść w życie zmiany w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego w 2015 roku wyniesie 36 zł - to efekt zastosowania po raz pierwszy kwotowo-procentowej waloryzacji rent i emerytur.

Co nowego w elektronice?

Ochrona zdrowia jest głównym tematem rozpoczętych w Las Vegas targów elektroniki Consumer Electronics Show. To największe na świecie targi elektroniki użytkowej. Mnóstwo prezentacji, konferencji i seminariów, na których dziennikarze i odwiedzający mogą poznać nowe technologie, działanie nowych funkcji, produktów, a także trendów. My pokażemy najważniejsze i najciekawsze z nich.

Zadowoleni kierowcy

Zastanowimy się także, jak długo kierowcy będą się cieszyć z niskich cen na stacjach benzynowych. W drugiej połowie mijającego roku ceny benzyny na polskich stacjach paliw obniżyły się o 91 groszy na litrze, a oleju napędowego o 80 groszy. Analitycy rynku przewidują, że ceny nadal powinny spadać.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat